Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A londoni központtal működő globális zenemegosztó alkalmazás, a Spotify mostantól többet ér, mint az USA teljes zeneipara. Punktum.
A New Musical Express híre szerint egy friss zenepiaci jelentésben az áll, hogy a nálunk is közkedvelt, 2006-ban Svédországból indult zenemegosztó vállalkozás, a Spotify ma többet ér, mint az egész amerikai zeneipar együttvéve.
Ez az első alkalom a zeneipari történelemben, hogy a zenei streaming szolgáltatásokból származó bevételek meghaladták a CD-eladásokét. A kép persze csalóka, mert bár a Spotify-t használóknak csak alig néhány százaléka fizet valóban a zenéért, a CD-piac haldoklása lassan a végére ér.
Miután a Spotyfy finanszírozására jelenleg mintegy 400 millió dollár áll rendelkezésre, a cég értéke a The Wall Street Journal számításai szerint úgy 8,4 milliárd dollárra tehető. Ezzel olyannyira ez a cég lett a szektorban a legnagyobb, hogy nemcsak hogy több mint kétszeresét éri a legközelebbi riválisának (3,5 milliárdot érő Pandorának), de az értéke annál is több, mint a 2014-es teljes iparági bevétel (ide értve tehát a fizikai mellett a digitális formában eladott zene tartalmak után befolyó pénzeket is). Ez utóbbi "csak" 6,97 milliárd dollárra rúgott.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.