Túl sok rákkeltő anyag volt a Müllerben kapható lenmagolajban

A terméket már levették a polcokról, fogyasztása valószínűleg nem okoz tüneteket, de aki tart tőle, visszaviheti a boltba.

  • hvg.hu hvg.hu
Túl sok rákkeltő anyag volt a Müllerben kapható lenmagolajban

Határérték feletti PAH (policiklusos aromás szénhidrogén) -tartalom miatt elrendelték a 250 ml-es Schneekoppe márkajelzésű étkezési lenmagolaj kereskedelmi forgalomból történő kivonását. A terméket Magyarországon a Müller Drogéria Magyarország Bt. forgalmazza. A visszahívás a 12/05/2016 és a 06/08/2016 minőségmegőrzésű idejű termékeket érinti.

A termékvisszahívás kizárólag az alábbiakat érinti:

  • Schneekoppe étkezési lenmagolaj (Leinöl Klassik, kaltgepresst) Minőségmegőrzési idő: 12/05/2016 Kiszerelés: 250 ml
  • Schneekoppe étkezési lenmagolaj (Leinöl Klassik, kaltgepresst) Minőségmegőrzési idő: 06/08/2016 Kiszerelés: 250 ml

A termékben a német hatóság mutatta ki a határérték feletti mennyiségben lévő benzolszármazékokat. A PAH-ok több száz kémiailag rokon, különböző szerkezetű és toxicitású vegyület csoportját jelentik, amelyek a környezetben tartósan megmaradnak. Az anyagok rákkeltő tulajdonsága miatt szervezetbe kerülésük nem kívánatos. A bevitel teljes mértékben nem kerülhető el, de az észszerűen elérhető legalacsonyabb szintre kell szorítani. A szennyezett lenmagolaj egyszeri vagy rövid távú fogyasztása a NÉBIH közleménye szerint valószínűsíthetően semmilyen tünetet nem okoz.

A vállalkozás kivonta a forgalomból a tételeket és megkezdte a vásárlókhoz eljutott termékek visszahívását is. A kifogásolt tételek az üzletek polcairól már lekerültek, a fogyasztók a megvásárolt termékeket visszavihetik az üzletekbe.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?