Gyógyszert is árulhatnának a falusi kisboltban

A kormány támogatja a falusi kisboltok újranyitását, és egyfajta centrumokat képzel el, ahol a gyógyszer mellett kávét és fagyit is lehet majd venni.

  • MTI MTI
Gyógyszert is árulhatnának a falusi kisboltban

Idéntől a falusi kisboltok működését, fejlesztését, valamint a korábban bezárt egységek újranyitását is támogatja a kormány a Magyar falu programban - mondta a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Beregsurányban.

Gyopáros Alpár szerint a program elsősorban a kétezernél kevesebb lélekszámú településekre koncentrál, a korábban bezárt egységek újranyitását is ösztönöznék, és többletszolgáltatásokat kínáló, úgynevezett "integrált piaci szolgáltató centrumokat" szeretnének létrehozni.

Ebben a konstrukcióban egy üzlettulajdonos vagy vállalkozás az induláshoz akár 60-70 millió forint támogatást is elnyerhet - közölte Gyopáros Alpár.

Szavai szerint ezekben a kisboltokban olyan, a hosszútávú fenntarthatóságot biztosító többletszolgáltatások lennének elérhetőek, mint például a vény nélkül kapható gyógyszerek árusítása vagy a postai szolgáltatás, emellett "piaci közösségi" térként kávét, fagylaltot vagy péksüteményt kínálhatnának a vásárlóknak.

(képünk illusztráció)

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.