Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Az EU és az Egyesült Államok júliusig rendezni kívánja a repülőgépgyártóknak nyújtott támogatások miatti vitáját.
Az Európai Unió és az Egyesült Államok július 10-ig rendezni kívánja a vitát az Airbus és a Boeing repülőgépgyártók tiltott támogatásai miatt bevezetett vámtarifákról - közölte a gazdaságért és kereskedelmi kapcsolatokért felelős uniós biztos.
Valdis Dombrovskis elmondta: az Európai Bizottság „intenzív és széles körű” megbeszéléseket folytat Katherine Tai amerikai kereskedelmi főképviselővel, aki videón be is kapcsolódott az EU-s tagállami szakminiszterek tanácskozására, és megerősítette az ütemtervet.
Az Európai Unió és az Egyesült Államok március elején állapodott meg abban, hogy négy hónapra felfüggesztenek minden büntetővámot, amelyet egymás exportjára kivetettek az Airbusnak adott európai és a Boeingnak nyújtott amerikai, tiltott állami támogatások miatt.
A felfüggesztés idején folytatott tárgyalások lehetővé tehetik, hogy a közel két évtizede húzódó vita megoldására összpontosítsanak - tette hozzá Dombrovskis. Amennyiben július 10-ig nem sikerül megegyezésre jutni, július 11-én ismételten alkalmazzák a tarifákat.
Az Egyesült Államok, valamint az Európai Bizottság között 2004 óta tart a vita a világ két legnagyobb repülőgépgyártója, a Boeing és az Airbus támogatása ügyében. A Kereskedelmi Világszervezet (WTO) vitarendezési testülete 2018 májusában az Európai Uniót, 2019 áprilisában pedig az Egyesült Államokat marasztalta el.
A WTO 2019-ben mondta ki, hogy évi 7,5 milliárd dollár kárt okoztak az Egyesült Államoknak az Airbus számára kölcsönök formájában nyújtott, tiltott uniós támogatások. Ezért engedélyezte, hogy az Egyesült Államok büntetővámot vessen ki ugyanekkora összértékű európai termékekre. Ugyanígy 2020-ban az EU kapta meg az engedélyt, hogy 4 milliárd dollár értékű amerikai termékre vessen ki büntető vámot a Boeingnek nyújtott, tiltott támogatások miatt.
A WTO tavalyi döntése óta mindkét fél tett lépéseket, hogy eleget tegyen a világszervezet előírásainak. Az USA-ban például visszavonták az adókedvezményeket, amelyeket a Boeing a székhelyén, Washington államban kap, az Airbus pedig módosította a francia és a spanyol kormánnyal kötött megállapodásait, azaz nagyobb kamatot fizet az A350-es típus fejlesztéséhez kapott állami hitelek után.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mozikban a film, amely valóra váltotta Scarlett Johansson álmát. Neki már biztos jó, de jól jár-e mindenki más, aki nem Scarlett Johansson?
Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.
Dietetikus segítségével vesszük sorra, hogyan segíthet a tojás izmaink gyarapításában, és érdemes-e nyersen fogyasztani.
A Pfizer vezérével folytatott titkos üzenetváltásai miatt.
A vitát a Szociáldemokrata frakció kezdeményezésére szerdán délután tartják.