szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Drága lenne az energia az amerikai fogyasztóknak, ha nem lehetne az oroszoktól venni urániumot.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az amerikai atomenergia-ipar képviselői azért lobbiznak a Fehér Háznál, hogy az orosz–ukrán háború és az Oroszország elleni gazdasági szankciók ellenére is vehessenek az amerikai cégek orosz urániumot – írja a Reuters.

Ez kulcsfontosságú lehet ahhoz, hogy az amerikai energiaárak ne szálljanak el. Főleg úgy, hogy eközben az olaj ára közel nyolcéves rekordszintre került, a drágulást pedig csak lassítani tudta 60 millió hordónyi tartalék felszabadítása.

A Reuters emlékeztet: az amerikai atomerőművekben használt uránium körülbelül fele Oroszországból, Kazahsztánból és Üzbegisztánból érkezik. Az Egyesült Államokban felhasznált energia 20 százalékát állítják elő ilyen úton.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!