Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
67 millió forintra bírságolta a jegybank a K&H csoportot.
Az MNB 67,3 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki a K&H bankcsoporttal szemben egy átfogó vizsgálat után. A jegybank mindenkit igyekezett megnyugtatni: a feltárt hibák nem befolyásolják az intézmények biztonságos működését.
A vizsgálat szerint a K&H Bank számos esetben nem adta át határidőben a referenciaadatokat a Központi Hitelinformációs Rendszernek, az adatátadás során jelentős volt a hibás tételek száma, és ezek javítása sem működött megfelelően szabályozottan. Hiányosságok merültek fel az online személyi kölcsönök hitelezési folyamata során az adós jövedelmének megállapítása kapcsán is.
A bank üzletmenetfolytonossági felkészültsége fejlesztendő, a leányvállalatok hálózati szétválasztása nem biztosított, a kritikus alkalmazások mentéseinek tesztelési gyakorlata felülvizsgálandó - írta az MNB. A K&H Bank emellett az összeférhetetlenségek nyilvántartásával, kezelésével kapcsolatban nem felelt meg minden törvényi előírásnak.
Az MNB feltárta azt is, hogy a K&H Bank nem az Országos Betétbiztosítási Alap előírásainak megfelelően állította össze Konszolidált Biztosított Betéti adatállományát, ami így az OBA által nem biztosított betéteket is tartalmaz, továbbá nem minden esetben tüntette fel a kamatadó mértékét.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.