szerző:
HVG Állásbörze
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

“Speed interjú” vezetőkkel, digitális szerencsekerék, mérnökök a standnál. Számos meglepetéssel készülnek a cégek az április 26-27-án megrendezésre kerülő HVG Állásbörzére a Papp László Budapest Sportarénában. Száznál is több munkaadó több ezer állásajánlata lesz elérhető. Milyen pozíciókkal érkeznek a cégek? Hogyan lehet pozitív benyomást kelteni a standoknál? Három kiállító beszél előkészületeikről és ad tippeket a felkészülésre.

Vállalati oldalon az egyik legrutinosabb állásbörze-résztvevő Fekete Balázs, az energetikai iparágban működő Alteo HR igazgatója. Pályakezdő HR-esként már 20 évvel ezelőtt a standok mögött állt, most is lehet vele találkozni a HVG Állásbörzén. Azért jön el csapatával, hogy még több jelölt megismerje a vállalatukat és az energetikában rejlő karrierlehetőségeket. Állásajánlataik mérnöki, gazdasági, informatikai diplomásoknak és technikusoknak szólnak elsősorban. Az Alteo standjához szakterületi vezetőket is elhív, akik az álláskeresők szakmai kérdéseire – mint például a napelemes technológia, szabályozó központ – alaposabb válaszokat tudnak adni.

Ott lesz az állásbörzén a Deloitte nemzetközi gazdasági tanácsadó cég. Harnisfőger Tímea talent aquisition manager elmondta, mind az öt osztályukról – audit, tanácsadás, pénzügyi tanácsadás, kockázatkezelés, jog/adó – valamint a támogató területekről – pénzügy, HR, marketing, értékesítés – is hoznak állásajánlatokat és az egyes szakterületekről is lesznek kint kollégák.

Túry Gergely

A HR szakember hozzátette, hogy az állásbörzék előnye az állásportálokkal összevetve, hogy a hirdetésen kívül személyes benyomást szerezhetnek az érdeklődők a munkaadóról. A standjukhoz lépők ízelítőt kapnak, milyen náluk dolgozni, hogyan kezelik az érdeklődőket, a szakterületi munkatársak pedig olyan információkkal is ellátják őket, amelyek a hirdetésekben nem feltétlenül szerepelnek.

“Több újdonsággal is készülünk. Az önéletrajzot leadók egy digitális szerencsekeréken nyerhetnek ajándékokat. Fontos számunkra a fenntarthatóság: az állásainkról szóló szórólapunk elültethető és abból valamilyen növény – ez legyen meglepetés – kel életre.”

Speed interjú a vezetőkkel

“Elsősorban mérnöki és gazdasági területekre keressük új munkatársainkat, de HR specialista, labortechnikus, beszerzési munkatárs, és projektmenedzseri állásokra is várjuk a jelentkezőket” – sorolja Arday-Janka Petra, a félvezetőket gyártó Infineon Technologies Cegléd Kft. toborzási specialistája.

Standjuknál a HR-es kollégáktól a nyitott pozíciókkal és az ajánlott juttatásokkal kapcsolatban lehet érdeklődni, a mérnök munkatársak pedig a termékekről, illetve a napi munkafolyamatokról adnak majd tájékoztatást. “Újdonságként vezetőink is megjelennek idén a standon, akikkel egy speed interjú keretein belül akár új állást is találhatnak maguknak a legfelkészültebb látogatók!” – hívja fel a figyelmet Arday-Janka Petra.

Érkezzünk ápoltan, kérdezzünk bátran, beszéljünk magunkról is

Milyen tanácsot adnának a HR szakemberek azoknak, akik odalépnek a standjukhoz? “Kérdezzenek bátran bármiről, ami a munkával, az adott munkakörrel kapcsolatos. Ha valaki nagyon passzol egy-egy pozíciónkhoz, vele kiemelten is foglalkozunk” – válaszol Harnisfőger Tímea.

Fekete Balázs azt az útravalót adja, hogy érkezzenek ápoltan, ne szabadidős, hanem kicsit elegánsabb öltözetben – öltöny és nyakkendő azért nem kell –, az első benyomás ugyanis itt is fontos. A standnál néhány mondattal foglalják össze milyen szakon végeztek, végeznek, mire specializálódtak, milyen területen keresnek állást. Így a vállalati HR-es is személyre szabott választ tud adni. Ha fontos egy cég vagy egy állásajánlat, akkor érdemes az online jelentkezésen kívül valamilyen módon kitűnni a tömegből: papír önéletrajzot is leadni vagy digitális névjegykártyát felmutatni. Előfordul ugyanis, hogy a legígéretesebb jelöltek CV-jéhez, jelentkezéséhez a toborzók pár szavas széljegyzetet tesznek, ezzel is könnyítve a kiválasztást. Fekete Balázs elmondta, hogy az állásbörze után nagyjából két héttel már feldolgozzák a beérkezett önéletrajzokat, és utána már lehet állásinterjúkra is számítani. Proaktivitásra bátorítja a jelentkezőket. Ha két-három héten belül nem jön visszajelzés, akkor e-mailben lehet érdeklődni a pályázat állásáról.

Az Infineon kiválasztási eljárásáról Arday-Janka Petra elmondta, hogy először a toborzói csapat nézi át a jelentkezéseket, amit pozitív elbírálás esetén egy online, vagy telefonos interjú követ. “A második interjúkör rendszerint személyesen zajlik, ami a keresést indító vezető és egy HR-es kolléga részvételével történik. Néhány vezetőnk szereti a csapatának is bemutatni a jelölteket, hogy végül közösen válasszák ki a pozícióra legmegfelelőbb új kollegájukat. Ezt követően születik meg a döntés, amit igyekszünk az interjúkat követően egy-két héten belül közölni a jelöltekkel.” A toborzási specialista elárulta, hogy találtak már több alkalmazottat is a HVG Állásbörzén például tesztmérnöki és folyamatmérnöki pozíciókba.

A HVG Állásbörzét 2023. április 26-27-én rendezik a Papp László Budapest Sportarénában.

Ezzel párhuzamosan fut és április 28-ig tart az online térben a HVG Online Állásbörze. Regisztrálj itt (https://allasborze.jobline.hu/latogatoknak) április 25-ig, és nyerd meg az értékes nyeremények egyikét!

 

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!