A kormány kézi vezérléssel avatkozik be a rendőrség munkájába a Bulinegyedben

Magyarország kormánya körülnézett a Gozsdu udvar környékén, és nem tetszett neki, amit talált.

  • hvg.hu hvg.hu
A kormány kézi vezérléssel avatkozik be a rendőrség munkájába a Bulinegyedben

A kormány „megállapította, hogy a Belső-Erzsébetváros közbiztonsági helyzete, különös figyelemmel a Budapest, VII. kerület Gozsdu udvar és környékén tartott rendezvényekre, kormányzati beavatkozást igényel” – olvasható egy kedd este megjelent rendeletben.

A fenti megállapítás folyományaképp a kormány Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter feladatául szabta, hogy vizsgálja meg egy új rendőrőrs létesítésének lehetőségét Belső-Erzsébetvárosban.

Pintér Sándor belügyminiszter pedig azt a feladatot kapta, hogy a terület közbiztonságának javításához szükséges rendőri erőt biztosítsa.

A kormányrendelet meglehetősen szokatlan, alapesetben nem kormányzati szinten szokás dönteni arról, hogy a rendőrség hogyan ossza be az erőforrásait – különösen nem egy pár háztömbre kiterjedő terület kapcsán. Ez a szó legszorosabb értelmében vett kézi vezérlésnek tekinthető.

Nem ad a kormány pluszpénzt, hogy rendet tegyenek a bulinegyedben

Amennyi pénze a kerületnek és a rendőrségnek van, az elég a kormány szerint arra, hogy rendet tartsanak Erzsébetvárosban.

A nemzetgazdasági miniszter mint az állami vagyonért felelős miniszter kerül képbe, amennyiben egy esetleges rendőrőrs számára ingatlant kell biztosítani.

Egyébként tény, hogy Belső-Erzsébetvárosban (az úgynevezett Bulinegyedben) akadnak közbiztonsági, köztisztasági stb. problémák, ezekkel a kerület évek óta küzd. Niedermüller Péter polgármester most például felállítana egy „gyorsreagálású csapatot” is, amely a lakossági észlelés alapján kimegy a helyszínre, visszaállítgatja például a felborogatott kukákat, és segít az esetleg utcán rosszul levőkön.

Niedermüller nem akarja, hogy a bulinegyed miatt a hetedik kerület lecsússzon

Újabb változások jöhetnek a bulinegyedben, a cél az, hogy a turisták ne inni, hanem kulturálódni és várost nézni jöjjenek a kerületbe.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.