szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Schadl György végrehajtói megbízatása elvileg már rég lejárt volna, mégis mind a mai napig él, irodája működik, mivel fegyelmi eljárás indult ellene, így a hosszabbítás automatikus.

Bár 2021 novemberétől két éven át, házi őrizetbe helyezéséig börtönben ült Schadl György, a végrehajtók korrupcióval vádolt korábbi elnöke, a letartóztatásának két éve alatt összesen 189 millió forintot keresett az érdekeltségébe tartozó, állami feladatot ellátó végrehajtói irodákkal – írja a 24.hu a társaságok beszámolói alapján.

Mivel az ügyészség 200 millió forintos büntetés kiszabását is indítványozta, ez azt jelenti, hogy Schadl már majdnem megkereste ezt az összeget a rácsok mögött ülve.

A volt végrehajtó elnök a saját irodáján kívül a szintén vádlott felesége végrehajtói irodájában is rendelkezik tulajdonrésszel, és noha meggyanúsításuk után mindkettőjüket felfüggesztették, az irodák azóta is termelik nekik a pénzt. Erre azért van lehetőség, mert a Schadl házaspár irodáit helyettesítéssel más végrehajtók vették át, a helyettesekkel pedig mindketten úgy állapodtak meg, hogy azok 10 százalékos tulajdonrészt kaptak a végrehajtói irodáikban.

RTL: Megcsappant a végrehajtók nyeresége 2023-ban, egyesek szerint az adósok a Schadl-ügy miatt is ellenállóbbak, mint korábban

A nyereségcsökkenés Schadl György feleségét is érinti: míg 2022-ben 250 millió forintos adózott eredménnyel zárt, tavaly „csupán” 87 millió jött neki össze.

Schadl Györgynek – nagyjából nyolcvan társával együtt – a hét évre szóló végrehajtói megbízatása 2022-ben, a bebörtönzése alatt lejárt, ám ő azóta is szerepel a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar névjegyzékében, irodáját a büntetőper ellenére sem fosztották meg a folytatás lehetőségétől. Ennek oka vagy az, hogy a hosszabbítási kérelmekről döntő Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) egész egyszerűen meghosszabbította a működési engedélyét, vagy pedig Schadl ellen fegyelmi eljárás zajlik, ezért a hosszabbítás automatikusan megtörténik.

Valószínűleg utóbbi a megoldás, Schadl ellen ugyanis zajlik fegyelmi eljárás. Azután indult fegyelmi Schadl ellen, hogy az ügyészség értesítette a végrehajtói kart az ellene folyó büntetőeljárásról – tudta meg a 24.hu Schadl védőjétől, Morvai Attilától. Az ügyvéd azt is megerősítette, hogy a fegyelmi eljárást csak a büntetőper befejezése után folytatják le.

Új ingatlanos céget alapított Schadl György

Házi őrizetben sem tétlenkedik a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar volt elnöke.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!