Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A tavasszal felvett egymilliárd eurón túl további komoly tartozásaink vannak, melyek mellé ráadásul akár rejtett hitelek is érkezhetnek.
Idén tavasszal a kormány teljes titokban egymilliárd eurónyi hitelt vett fel kínai bankoktól, és ezt egy összegben le is hívta április 19-én, derült ki július végén. Ez kb. 395 milliárd forintnyi tartozást jelent. A 444 most többnyire az Államadósság-kezelő Központ adataira támaszkodva összeszedte, minden egyéb hitellel együtt mennyivel tartozik Magyarország Kínának.
Gyűjtésük szerint mindössze három év alatt jelentős tartozást halmozott fel a kormány Kína felé:
Vagyis a 444 szerint Kína felé a teljes kitettségünk ma már az ezer milliárd forintot súrolja.
A lap szerint könnyen lehet ez még több is. Mint rámutatnak, a Budapest–Belgrád vasúti projekt érdekében közös magyar–kínai vegyesvállalatot hoztak létre a felek: a Kínai–Magyar Vasúti Zrt.-t, amelynek tartozása tavaly ugrott egy jelentőset. Ha ezt kínai hitellel finanszírozzák, akkor az újabb hiteleket az államháztartáson kívül, rejtve lehet tartani, hiszen ezek a kölcsönök céges hitelek lesznek, melyeket nem kell feltüntetni az államháztartás számláiban.
A 444 rámutat: bár a költségvetésekben ezek a hitelek nem jelennek meg, a kockázatot ugyanúgy az államok viselik. Ha ugyanis a projektek bedőlnek, akkor ami addig magánadósságnak tűnt, államadóssággá válik.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.