Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Már az idei F1-es futamon is a cég rendszerén keresztül történtek a fizetések, a jövőben az Közel-Kelet országaiban terjeszkednének.
Egymillió euróval támogatja a kormány a Festipay bahreini beruházását – derült ki a Külgazdasági és Külügyminisztérium közleményéből, amelyben Szijjártó Péter tárcavezető öböl-menti államokat érintő útjáról adott ki.
Szijjártó magyar idő szerint kedden késő este tett ki fotókat arról a Facebook-oldalára, hogy földet ért Bahreinben, ezekről az is kiderült, hogy meglehetősen lazán utazott: fehér pólójához farmersortot és fehér edzőcipőt húzott. Azt, hogy a Festipay szoftverfejlesztő beruházását támogatja az állam, már abban a bejegyzésben is megemlítette.
A magyar cég februárban jelentette be, hogy az ottani Forma–1-es futam házigazdája, a Bahrain International Circuit (BIC) az ő készpénzmentes fizetési és integrált rendezvénymenedzsment-szolgáltató rendszerét vezeti be. Azt írták, a látogatók választhatnak, hogy – akárcsak itthon a Sziget Fesztiválon vagy más hasonló eseményeken – a meglévő fizikai vagy digitális bankkártyájukat használják, vagy készpénzt töltenek fel egy „BIC PAY” plasztikkártyára az erre kijelölt standoknál vagy a mobil feltöltőpontokon. Az utóbbit választó látogatók a fel nem használt egyenleget a rendezvény után visszaválthatják. A kereskedők a Festipay integrált POS-termináljait használják majd digitális fizetésre, a termékek kezelésére és a készletellenőrzésre.
Szijjártó a posztjában azt írta: a beruházással megnyílik a lehetőség arra, hogy Bahrein és az Öböl-térség nagy rendezvényein kivétel nélkül a FestiPay szolgáltassa a készpénzmentes fizetési infrastruktúrát és annak technikai hátterét.
Szerdán a bahreini Gulf Strategic Solutions (GSS) és a Festipay bejelentette, hogy stratégiai szövetséget kötött a magyar cég készpénzmentes fizetési megoldásainak bevezetésére a Közel-Kelet országaiban.
A Gazdasági Versenyhivatal 2021 végén megbírságolta a Festipay üzemeltetőjét, mert a magyarországi fesztiválokon és szórakozóhelyeken a készpénzmentes fizetési rendszerekben alapbeállításként kezelte a 10 százalékos borravalót.
A Festipayt 2016-ban indította az akkor még Gerendai Károly vezette Sziget Kft. és Kóka János egykori SZDSZ-es gazdasági miniszter Cellum-Cardnet cégcsoportja, utóbbi volt az új cég igazgatóságának elnöke. A legnagyobb hazai fesztiválok fizetési szolgáltatója megsínylette a koronavírus-járvány időszakát, 2020-ban azonban támogatáshoz jutott az állami exportvédelmi programból. Kóka 2021 közepén kiszállt belőle.
(Nyitóképünkön: Egy vásárló Festipay kártyával fizet a Sziget Fesztiválon.)
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A hatalom melegellenes politikája minden eddiginél több ellenzékit vitt ki az utcára – fogalmazott a Die Zeit tudósítójának egy Budapest Pride-résztvevő.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
Közéjük Charles Leclerc fért be.