Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A szervezet vélhetően megtévesztette a fogyasztókat, amikor az energiaitalok felelősségteljes fogyasztását népszerűsítette.
Versenyfelügyeleti eljárást indított a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a Magyar Energiaital Szövetséggel (MESZ) szemben, mert az vélhetően megtévesztette a fogyasztókat.
Mint írták, a MESZ az energiaitalok felelősségteljes fogyasztását népszerűsítő kampányaiban valószínűsíthetően megalapozatlan állításokat tett közzé. A szervezet az Instagramon, a TikTokon, a hivatalos weboldalán és országos televíziós műsorokban az energiaitalok egészségre gyakorolt hatásaira vonatkozóan olyan állításokat tett, mint:
A GVH szerint mindezek mellett a MESZ valószínűsíthetően valótlanul tulajdonít az emberi betegségek megelőzésére vonatkozó tulajdonságot az energiaitaloknak, illetve utalt ilyen tulajdonságra, amikor a weboldalán azt állította: „A koffein erőteljesen serkenti az agyat, ezért az energiaital fogyasztása nagymértékben csökkentheti az Alzheimer-kór kialakulásának kockázatát.”
A GVH gyanúja szerint a MESZ ezekkel az állításokkal megtévesztette a fogyasztókat. A versenyhatóság az eljárás során azt vizsgálja, hogy a szövetség rendelkezik-e a fenti állításokat alátámasztó, tényszerű bizonyítékkal, tehát nem az energiaitalok élettani, illetve egészségre gyakorolt hatását értékeli, hanem a reklámkommunikáció, így a fenti üzenetek megalapozottságát.
Hangsúlyozták: a versenyfelügyeleti eljárás megindítása nem jelenti annak kimondását, hogy a MESZ a jogsértést elkövette, az a tények tisztázására és ezen keresztül a feltételezett jogsértés bizonyítására irányul.
A Fidesz és a KDNP tavaly október elején jelentette be: kezdeményezik, hogy a 18 éven aluliak ne vásárolhassanak energiaitalt, idén nyáron pedig el is készült az erről szóló kormányrendelet-tervezet. Mint írtuk, az hogy gyerekek ne vehessenek energiaitalt, nem először vetődik fel, a kormány már 2012-ben is megkezdte egy ilyen jogszabály előkészítését, abból lett végül a népegészségügyi termékadó. Később, 2015-ben a Demokratikus Koalíció vetette fel újra a kérdést, mire a szaktárca jelezte, vizsgálják a lehetőséget.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.