szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

A régi, be nem fizetett, késedelmi díjakkal emelkedő pótdíjak adják a legnagyobb befizetéseket, 2024-ben 2 millió forint volt a legnagyobb summa. Az utasok 9 százaléka saját bevallása szerint is bliccel.

A Budapesti Közlekedési Központ adatai szerint az elmúlt évben egy 48 éves budapesti hölgy lett az év pótdíjrekordere, aki közel 2 millió forintot fizetett ki több mint hét év halogatás után – írja közleményében a BKK. A 2024-es év pótdíjazási toplistájának második helyezettje egy 40 éves férfi, aki több mint 1,5 millió forintot fizetett, a harmadik helyet pedig egy 53 éves nő szerezte meg, aki több mint 1,3 milliós tartozását törlesztette.

„Vannak, akik sajnos

még mindig hisznek abban a régóta terjedő városi legendában, miszerint a kiszabott pótdíjak automatikusan elévülnek, ezért szándékosan nem fizetik be a csekkeket.

Ez azonban súlyos tévedés, ugyanis a BKK jogi úton minden eszközt megragad a behajtásra, az elhúzódó eljárás miatt pedig a kezdeti összeg jelentősen megnövekedhet” – figyelmeztet a közlekedési társaság.

Túry Gergely

A Budapesti Közlekedési Központ utasainak többsége saját bevallása szerint becsületesen utazik. Egy 2024-ben végzett kutatásban

a megkérdezettek 91 százaléka úgy nyilatkozott, hogy mindig jeggyel vagy bérlettel használja a BKK járatait

– ez az arány minimális javulást mutat a társaság korábbi felméréséhez képest.

A BKK szerint a tavalyi (árcsökkentéssel járó) tarifamegállapodásnak köszönhetően – az összes bérletértékesítést nézve – a teljes árú bérletek eladása 3-5%-kal nőtt 2024 őszén, ami arra enged következtetni, hogy a bliccelők közül egyre többen választhatják a bérletvásárlást.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!