Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Egy rutinellenőrzésen akadt fenn a londoni székhelyű cég.
A litván központi bank 3,5 millió eurós (közel másfél milliárd forintnyi) bírságot szabott ki a Revolutra a pénzmosást megelőző intézkedések elmulasztása miatt – írja a Reuters.
A londoni székhelyű brit fintech cég litván engedéllyel működik az Európai Unióban, és az európai, illetve a litván központi bank felügyelete alatt áll. A bírságot egy rutinellenőrzést követően szabták ki, amely „jogsértéseket és hiányosságokat állapított meg az üzleti kapcsolatok és tranzakciók ellenőrzésében” – áll a központi bank közleményében. Hozzátették, a szabálysértések ahhoz vezettek, hogy a Revolut nem mindig azonosította megfelelően a gyanús műveleteket.
A cég erre reagálva közölte, hogy pénzmosás nem történt – ezt megerősítette a vizsgálat is. Közleményükben kifejtették azt is, hogy együttműködnek a hatóságokkal és a központi bankkal, és mihamarabb helyrehozzák a problémát.
A bírság a litván központi bank által valaha kiszabott legnagyobb összegű büntetés, amelyet a jogsértés súlyossága és a Revolut Holdings Europe bevételei alapján állapítottak meg.
Nyitókép: Jakub Porzycki / AFP
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Bár a károk súlyosak és kiterjedtek, személyi sérülésről egyelőre nem érkezett hír.