szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A nagy esélyes, a 17 kategóriában jelölt Mad Men (Reklámőrültek) című sorozat az idei Emmy-díjkiosztón végül egyetlen díjat sem zsebelt be, az este nyertese az Egyesült Államok terrorellenes harcáról szóló Homeland volt.

Mindenki meglepetésére üres kézzel távoztak az idei – 1949 óta a 64. – Emmy-díjkiosztóról a Mad Men (Reklámőrültek) alkotói, pedig 17 kategóriában jelölték a hatvanas években játszódó sorozatot. A Homeland című kémsorozat és a Modern Family című komédia azonban 4-4 kategóriában kapta meg a legjobb sorozatért járó, televíziós Oscarnak is becézett díjat a vasárnap esti díjkiosztón – írja a Spiegel Online.

Clare Danes és Damian Lewis (Homeland) a legjobb színésznő és színész díját zsebelhették be. Az egy éve futó sorozat az amerikai terrorellenes harc árnyékos oldalát világítja meg, egy a harcmezőről hazatérő katona elleni terrorgyanúval a sztori középpontjában. A sorozat a legjobb dráma díját is hazavihette.

A Magyarországon is futó Mad Men az elmúlt négy évben az összes fontos Emmy-díjat megkapta, ám idén a főszereplő, a simlis, de szerethető Don Drapert alakító Jon Hamm most lecsúszott a legjobb színész díjáról, csakúgy, mint Bryan Cranston a Breaking Bed című sorozat színésze. A kémiatanárból drogmaffiózóvá váló férfiról szóló széria egy díjat hazavihetett: a legjobb mellékszereplő Aaron Paul lett.

A Two And A Half Men (Két pasi meg egy kicsi) című sitcom Charlie Sheen kiválása után is tudott díjat szerezni, a legjobb vígjátékszínész Jon Cryer lett. "Semmi pánik, emberek, itt valami félreértés van" – viccelődött Cryer, aki biztos volt benne, hogy nem lesz kitüntetve. Ashton Kutchert, aki Sheen helyébe lépett a sorozatban, nem jelölték.

Az Index szerint mi, magyarok is örülhetünk egy kicsit, hiszen Louis CK (Székely Lajos) a Louie című vígjátéksorozat egyik forgatókönyvéért és egy stand-up műsoráért is kapott egy-egy szobrot. CK-t esélyesnek tartották a legjobb vígjátékszínészi kategóriában is.

A Modern Family idén harmadszorra kapta meg sorozatban a legjobb komédia díjat, a legjobb játékfilm a Sarah Palinről szóló Game Change lett. Julianne Moore első Emmy-díját tudhatja magáénak, amiért az egyetlen republikánus alelnökjelölt bőrébe bújt. Kevin Costner pedig a Hatfield&McCoys című filmben nyújtott alakításáért nyert díjat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!