A közmédia dolgozóinak kirúgása csak a kezdet?
A Rádiós Dolgozók Tanácsa az NMHH-hoz fordul
A Rádiós Dolgozók Tanácsa (RDT) felkéri az adatvédelmi biztost, valamint a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnökét: vizsgálják meg, megfelel-e a törvényességnek, hogy az internetes lapok a közmédiából elbocsátott kollégák hozzájárulása nélkül közlik az érintettek nevét és beosztását.
Félszáz embert bocsátanak el a közmédiából
A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap közleménye szerint július 5-től kezdve a munkahelyi vezetők - a Humánerőforrás Gazdálkodási, illetve a Jogi és Igazgatási Igazgatóság munkatársainak jelenlétében - egyenként, személyesen tájékoztatják az érintett munkavállalókat arról, hogy munkájukra számítanak-e a továbbiakban.
"Sírnak a folyosókon. Csend van az épületben" - folynak a kirúgások a közmédiában
Szerdán megindult és várhatóan a jövő hét közepéig tart a közmédiában az 550 főt érintő elbocsátási hullám, amelynek során néhány perces beszélgetésre rendelik be a dolgozókat, és csak itt közlik velük, maradnak-e vagy mennek. Az MTV Híradója és a Magyar Rádió nem számolt be az elbocsátásokról.
117 embert küldtek el az NFÜ-től, még többet felvettek
A kormányváltás óta 117 alkalmazottat bocsátott el a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) és 173 új munkatársat vettek fel - erről Petykó Zoltán elnök beszélt a Népszabadságnak adott, kedden megjelent interjújában.
A köztévé nem számolt be a kirúgásokról
Sem a köztévé híradója, sem a Magyar Rádió hírműsorai nem ejtenek szót a közmédiumoknál kezdődött tömeges elbocsátásokról.
17 ezer embert rúgnak ki a német munkaügyi ügynökségtől
Németországban a munkanélküliség rohamos csökkenése miatt állások ezrei kerültek veszélybe az állami munkaügyi ügynökségnél (BA) - írja a Der Spiegel.