Peking 2008: szakadárok fenyegetik az olimpiát
A muszlim szeparatizmus és az olimpia
A pekingi olimpia megnyitása előtt ujgur szeparatisták Kelet-Turkesztánban 16 kínai rendőrt megöltek. A kinai hatóságok – minden óvintézkedés ellenére – nem tartják kizártnak, hogy ujgur szélsőségesek újabb merényletekkel próbálkoznak majd az olimpia idején. Dobrovits Mihály történészt turkulógust, a Miskolci Egyetem történeti intézetének adjunktusát kérdeztük az iszlám szeparatizmus gyökereiről.
Hite miatt nem indult az olimpiai döntőben
Coubertin, aki egy évvel később betegsége miatt távozott az NOB-ból, 1924-ben azt kérte a párizsiaktól, hogy feledtessék el a káoszba és közömbösségbe fulladt századfordulós játékokat. Kérésének sikerrel eleget tettek, még akkor is, ha Németország, az I. világháború nagy vesztese, de egyben igazi sportnagyhatalom is, ez alkalommal sem kapott meghívót.
Olimpia a weben - kik élvezhetik?
A ReadWriteWeb korábbi beszámolójából már kiderült, hogy az NBCOlympics.com oldalon 2200, a kínai CCTVOlympics.com oldalán pedig több mint 5000 óra anyagot nézhetnek majd azok, akik éppen a megfelelő helyen tartózkodnak - írja a Médiablog.
Megszületett az első magyar vízilabda aranyérem az olimpián
Az 1932-es Los Angeles-i olimpia minden ízében amerikai volt, az 1929-es gazdsasági válságból magához térő ország a legszebb arcát mutatta a világnak. Gyönyörű olimpiai falut húztak fel a sportolóknak, akik a korábbi játékok alatt ott szálltak meg, ahol tudtak. A város teljesen alárendelte magát az olimpiának, beleértve az ekkor már híres Hollywoodot is.
Ötkarikacsapás: helyszíni tudósítás az olimpiai nyitány előtt
Három évtizede indult reformjait akarja megkoronázni és világpolitikai szerepét megerősíteni egy tökéletes olimpiával Peking, ahol 21. századi díszletek közé emelték a játékokat. Az esemény egyben Kína és a külvilág zökkenőktől sem mentes nagyszabású ismerkedése is.