szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Egy étrend-kiegészítő készítményről nem lehet azt állítani, hogy rákellenes gyógyító hatása van - közölte az Egészségügyi Minisztérium (EÜM) kedden, cáfolva azokat a híreket, amelyek szerint egy pécsi kutató feltalálta a rák ellenszerét.

A tudományos irodalom ezekről a "szenzációs megfigyelésekről" egyelőre nem értesült, az újságcikkben hivatkozott készítmény étrend-kiegészítőként van forgalomban, ezért a "hazai fejlesztésű gyógyhatású készítmény" megfogalmazás pontatlan és félrevezető - közölte az Egészségügyi Minisztérium (EÜM).
 
A minisztérium hangsúlyozza, hogy Magyarországon gyógyhatásra hivatkozással kizárólag gyógyszert és gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítményt lehet forgalomba hozni, étrend-kiegészítőt nem.
 
"Félrevezető és etikátlan" a cikk, mert az emberekben indokolatlan igényt kelt a termék iránt és azt a látszatot kelti, hogy már van hatékony új rákgyógyszer - áll a közleményben, mely emlékeztet arra is, hogy a "közvéleményt megtévesztő hírek, illetve állítólagos klinikai vizsgálatok miatt" a tárca korábban már kezdeményezett jogi, illetve etikai eljárást.
 
Az Új Dunántúli Napló április 4-ei számában írta, hogy várhatóan már idén embereken is kipróbálhatják a Pécsi Tudományegyetemen kifejlesztett rákellenes szer infúziós változatát.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Plázs

Prosztatarákot okozott az étrend-kiegészítő

Szexuális teljesítőképességét és izomzatát akarta fejleszteni az a két amerikai férfi, akiknél ehelyett előrehaladott prosztatarák fejlődött ki pár hónapos "növényi étrend-kiegészítő" szedése után.