A nemzetközi szépségversenyen először a kolumbiai résztvevőt koronázták meg, ám a műsorvezető rosszul hirdetett eredményt és javított: a Fülöp-szigeteki versenyző lett a nyertes.

©

A Fülöp-szigeteki versenyző nyerte a Miss Universe nemzetközi szépségverseny döntőjét Las Vegasban, bár tévedésből először a kolumbiai résztvevőt koronázták meg. Mint kiderült, a műsorvezető tévedett a helyi idő szerint vasárnap este rendezett eseményen, később azonban javította a neveket. A kolumbiai Ariadna Gutiérrez Arévalo már a koronát viselte, amikor Steve Harvey bocsánatot kért, és közölte, hogy összekeverte a neveket.

Valójában Miss Universe 2015-ben a 26 éves Fülöp-szigeteki Pia Alonzo Wurtzbach színésznő és modell lett, aki végül megkapta a fejdíszt és a legszebbnek járó címet. Harvey eredetileg őt második helyezettként jelentette be. A stuttgarti születésű, ám a Fülöp-szigeteki Cagayan de Oróban felnőtt Wurtzbach a versenyen elmondta, ha nyer, népszerűségét arra szeretné használni, hogy felhívja a fiatalok figyelmét olyan problémákra, mint a HIV és az AIDS. Több mint 40 év után került ismét a korona Fülöp-szigeteki szépség fejére.

A végleges második helyezett Ariadna Gutiérrez Arévalo, a harmadik a 27 éves Olivia Jordan lett az Egyesült Államokból, az oklahomai Tulsából.

Az idén 64. alkalommal megrendezett szépségversenyen felvonuló 19 és 27 év közötti lányok 80 országot képviseltek. A verseny történetében először a zsűriben ülő négy híresség mellett a tévénézők is szavazhattak a győztesre.

A Miss Universe Magyarország idei győztese, Nagy Nikoletta nem került a legszebbek közé.