Kiderült, hogy apjuktól estek teherbe a brit lányok
Anyjuknak sem árulták el az utóbbi évtizedek legmegdöbbentőbb nagy-britanniai vérfertőzési bűncselekményének áldozatai, hogy sorra születő gyermekeik apja saját apjuk.
A hasonló ausztriai bűntény tettese, Josef Fritzl után csak "brit Fritzlként" emlegetett, sheffieldi illetőségű üzletembert - akinek igazi nevét lányai érdekében nem hozták nyilvánosságra - a hét elején ítélte 25-szörös életfogytiglani fegyházra a sheffieldi koronabíróság, miután bebizonyosodott, hogy lányait kiskoruk óta rendszeresen, ezernél több alkalommal megerőszakolta.
A negyedszázadig tartó rettenet során a két lány összesen 19-szer esett teherbe, hét gyermek ma is él, kettő születése napján meghalt, a többi terhességnek abortusz vetett véget. Az áldozatok a The Sunnak - a legnagyobb brit bulvárlapnak - felfedték: amikor mamájuk kérdezte, hogy kitől vannak a gyerekek, azt mondták, hogy helybéli fiúktól.
A per során a vád képviselője véleményének adott hangot, miszerint az anya tudta, mit művel férje, de nem tett semmit. Az asszonyt a vizsgálat során, gyermekekkel szembeni kegyetlenkedés címén őrizetbe vették, de végül nem emeltek vádat ellene.
Az idősebbik nővér elmondta: apja már ötéves korában molesztálni kezdte, azt azonban csak sokkal később tudta meg, hogy húga is ugyanennek a tortúrának volt kitéve. Éveken át kérlelte apját, hogy ne bántsa őt, de mindhiába, könyörgései nem találtak meghallgatásra, apjuk rendszeresen beparancsolta őket a hálószobába - tette hozzá.
A fiatalabbik testvér kijelentette: jóllehet gyermekeik "gyűlöletben fogantak", mindketten szeretik őket. Azt viszont egyelőre nem tudják, miként fedjék fel nekik, hogy ki is az apjuk.
Rövid időn belül ez a második igen súlyos gyermekbántalmazási ügy, amely megrázza a brit társadalmat. Nemrég derült ki, hogy családja nehezen elképzelhető brutalitással kínzott halálra egy 17 hónapos kisfiút. A csak "Baby P" néven emlegetett kisgyerek kínszenvedései szinte születése pillanatában elkezdődtek, sérüléseinek nyomait minden alkalommal látták a családhoz járó szociális gondozók, ám a helyi tanács rendre megtagadta a gyermek állami gondozásba vételét. Az ütlegelések következtében végül eltört a kisgyerek gerince és nyolc bordája, de az őt megvizsgáló körzeti orvos mindezt nem vette észre. A kisfiú tavaly nyáron, kórházban halt meg, anyja és mostohaapja a bírósági ítéletre vár.
A brit sajtó szerint ezek az esetek súlyos kérdéseket vetnek fel a brit gyermekvédelmi szervek működésének hatékonyságával kapcsolatban.