szerző:
life-style.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A Figyelő független laboratóriumokban vizsgálatokat végeztetett el.

A Figyelő független laboratóriumokban vizsgálatokat végeztetett el. Ezek tanúsága szerint a boltokban véletlenszerűen kiválasztott, nyolcféle búzaliszt közül az egyik – egy Spar üzletből származó – az F2 toxinból (zearalenon) a megengedett határérték több mint négyszeresét tartalmazta. Két tótkomlósi termékben pedig DON toxinból mértek határérték feletti szennyeződést. Az utóbbi toxinból az ugyancsak véletlenszerűen kiválasztott tíz péksütemény közül a felnőttekre egy Auchanban vásárolt stangli, míg a kisgyermekekre további három termék – egy Auchanban beszerzett, illetve két Lipóti készítmény – bizonyult veszélyesnek.

"A megugrott toxintartalom drámai következményei hamar megmutatkoztak az állattenyésztésben" – ezt már Magyar József, a szentesi Hungerit Zrt. vezérigazgatója mondta az Indexnek. A cég saját integrációban nevelt baromfit dolgoz fel. A beszállítóktól vásárolt keveréktakarmány ugyan hivatalosan – a gyártó szerint – toxinmentes, de gyanús, hogy ugyanolyan összetételű takarmánnyal az egyik hizlalási időszakban gyorsan, a másikban feltűnően lassan fejlődnek az állatok. A fuzáriumgomba méreganyagai ugyanis lassítják a növekedést.

A Figyelő emlékeztet arra, hogy az Európai Unió tagállamai által működtetett, az élelmiszerek és takarmányok gyors riasztási rendszerén (RASFF) keresztül március 4-én német bejelentés érkezett arról, hogy a magyar Eredeti Ziegler Ostya Kft. sajtos tallérjában DON-toxin szennyezettséget találtak. [1] Az élelmiszerelőállítónál végzett hatósági vizsgálat megállapította, hogy a bejelentésben jelzett tételek többségét egy németországi céghez szállították, kisebb részét pedig Magyarországon értékesítették. 

Ráharapott az aranyvízumbizniszre Mészáros Lőrinc ügyvédje

Ráharapott az aranyvízumbizniszre Mészáros Lőrinc ügyvédje

A terroristák ellen harcoló amerikai csapatok kivonását tervezi a Pentagon Szíriából

A terroristák ellen harcoló amerikai csapatok kivonását tervezi a Pentagon Szíriából

Beárazták a francia luxusautót, a 750 kilométeres hatótávú új villany DS-t

Beárazták a francia luxusautót, a 750 kilométeres hatótávú új villany DS-t

Életfogytiglant kért az ügyészség az encsencsi gyilkosra

Életfogytiglant kért az ügyészség az encsencsi gyilkosra