Kölyöklaboratórium a Közlekedési Múzeumban
Védőköpenyt és laborszemüveget öltve segédkezhetnek majd a diákok Doktor Buborék kémikusnak, hogy sikerrel végezze el...
Védőköpenyt és laborszemüveget öltve segédkezhetnek majd a diákok Doktor Buborék kémikusnak, hogy sikerrel végezze el a vízzel kapcsolatos kísérleteket, miközben a többi között poradagoló tölcsért, szűrőpapírt és mérőedényeket használnak - közölte Béldi-Betegh Aliz, a BASF Hungária kommunikációs vezetője hétfőn az MTI-vel.
A 2012. február végéig tartó interaktív kísérletsorozatban a víz tisztaságáról és tisztításáról, nedvszívó képességű anyagokról és a folyadékok sűrűségéről szerezhetnek ismereteket a résztvevők: a többi között szennyezett vizet állítanak elő, melyet különböző módszerekkel megtisztítanak, tesztelik a homok víztározó-képességét, valamint nagysűrűségű cukoroldatot készítenek, amelyet egy speciális tölcsér segítségével tiszta vízréteg alá juttatnak.
A kezdeményezés célja, hogy a gyerekek a lehető leghamarabb megismerjék és megszerethessék a laborok és a kémia izgalmas világát, a kifejezetten a számukra berendezett biztonságos környezetben. A kisiskolások fényképes útmutató kézikönyv segítségével önállóan végzik el a kísérleteket, így aktív részesei lehetnek a foglalkozásoknak.
A BASF nemzetközi ismeretterjesztő programja a Kémia Nemzetközi Éve alkalmából érkezett Magyarországra, ahol négy hónap alatt több mint ezer diák kerülhet közeli barátságba a kémcsövekkel, lombikokkal és a kémiával. Az első Kids’ Lab 1997-ben nyílt meg a BASF németországi központjában, Ludwigshafenben, mára a világ 32 országában évente mintegy 55 ezer tanuló vehet részt a foglalkozásokon.
További információkat a Chemgeneration.com oldalon olvashatnak az érdeklődők.