szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egyre szélesebb körben hódít a szélessávú kapcsolat, így a gyors böngészés és a nagyméretű fájlok letöltése mellett az online rádió- és tévéadások is elérhetőbbek lesznek. Hol és mit érdemes nézegetni? Összeállításunkból kiderül.

Egy átlagos 512 Kbites vagy 1 Mbites letöltési sebességű kapcsolattal kényelmesen el lehet érni akár teljes képernyős videofolyamokat is – írja a Techline.  

Híradó a monitoron
© Techline.hu


Az interneten számos tévéadás található. Ezek egy része csak interneten sugároz, másik részük a hagyományos televízió adását digitalizálja és közvetíti. Az adások fellelését megkönnyíti, hogy léteznek olyan portálok, ahol  rendszeresen frissítve megtalálhatjuk a világ összes online tévéműsorát.

Az ilyen összefoglaló oldalak közül az egyik legjobb és legteljesebb a World Wide Internet TV, amelyik a  wwitv.com címen található. A kezelőfelület angol, német, francia és spanyol nyelven érhető el.

Mielőtt elkezdenénk az adások közötti böngészést, érdemes ellenőrizni, milyen az internetkapcsolatunk valós sebessége. Ez azért is fontos, mert amint látni fogjuk, az egyes adások adatai között szerepel, mekkora a sebessége az adott streamnek, adatfolyamnak. Ha a kapcsolatunk a megadott értéknél alacsonyabb, akkor az adás akadozni fog vagy el sem indul. A weboldal felső sorában láthatjuk a Speedtest hivatkozást. Erre kattintva eljutunk egy olyan oldalra, ahol első lépésben ki kell választanunk, melyik földrészről szeretnénk a sebességmérést elvégezni. Ennek alapján több különböző sebességmérő oldal hivatkozása jelenik meg. Ezek közül egyet vagy többet is kipróbálhatunk, hogy megtudjuk, mire képes az internetkapcsolatunk. Az adások sávszélessége 50-1500 Kbit között mozog; a leggyakoribb a 250-300 Kbites sebesség. Ha a teszt eredménye legalább ennyi, akkor bátran elkezdhetjük a nézelődést a világ tévéállomásai között.

A tévéadások többségének megnézéséhez a Windows Media Playerre van szükség, ami a Windows operációs rendszer része. Ha ilyen operációs rendszert használunk, nem kell a szoftvert telepítenünk, érdemes azonban megnézni, hogy a legújabb változat van-e a gépünkön, és ha nem, akkor egy frissítés hasznos lehet.

A cikk folytatásához kattintson az alábbi linkre!
Tovább>>

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Bari Máriusz Tech

Online tévé ingyen

Hétfőtől mindenki számára hozzáférhető és használható a Skype készítőinek legújabb programja, a Joost. Az internetes televíziózást megújító szoftverrel tematikus csatornákat lehet nézni, az ingyenes szolgáltatást a program csak célzott hirdetések vetítésével kompenzálja. Sőt, a merészebbek saját tartalmaikat is elküldhetik a Joost szűrőgárdájának.

Bari Máriusz Tech

Miro: az ingyen online tévézés következő állomása

Nyíltan a Joost ingyenes tévéprogram babérjaira tör a kísérleti fázisból kilépett Miro, ami 2600-nál is több csatornával, a másolásvédett tartalmak teljes hiányával, körülbelül kétszáz kereskedelmi csatorna anyagával és számos apró szolgáltatással hirdeti magát. A fórumozók óvatosabban fogalmaznának.