szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Ha gyakran töltünk le shareware és freeware alkalmazásokat az internetről, nem árt az...

Ha gyakran töltünk le shareware és freeware alkalmazásokat az internetről, nem árt az óvatosság. Sajnos a telepített vírusirtó alkalmazások is tévedhetnek néha, így előfordulhat, hogy az egyik átenged egy kártevőt, vagy éppen olyan alkalmazásra mondja ki a halálos ítéletet, amely valójában nem is hordozott semmiféle vírust, trójait, egyebet...

Néhány mozdulattal feltölthetjük az ellenőrizni kívánt fájlt

Persze megtehetnénk, hogy több víruskergetőt is alkalmazunk a számítógépen, de néha már kettő is bőségesen elegendő ahhoz, hogy csigát varázsoljon a Windowsból, vagy együtt akadályozzák a többi program működését.
A legbiztosabb eljárás tehát az, ha kiválasztunk egy olyan vírusirtót, amelyben nagyjából megbízunk és rá bízzuk a folyamatos ellenőrzést, mi pedig egy gyanúsabb letöltésnél besegítünk neki, hogy biztosak legyünk az eredményben. Ehhez pedig segítségül hívhatunk egy online vírusellenőrző oldalt.
Az egyik legjobb a www.virustotal.com, amelyről azonban már írtunk, így újra bemutatni nincs sok értelme, annyit viszont érdemes megjegyezni, hogy ott sajnos maximum 10 MB-os fájlméretig tesztelhetünk bármit (akkor viszont 33 darab, folyamatosan frissített adatbázisú víruskergetővel).
Ha ennél nagyobb, de még a 20 MB alatti fájlt szeretnénk bevizsgáltatni, forduljunk bizalommal a NoVirusThanks fantázianevű oldalhoz, amely amolyan egyéni kezdeményezés és ahol szintén több mint 20, népszerű víruskergetővel vizsgáltathatjuk át a gyanús állományt.

Több vírusirtóval ellenőrizhetünk, egy lépésben

Az oldalról letölthető egy windowsos alkalmazás is, amelynek segítségével szintén “felküldhetjük” a kérdéses fájlokat vizsgálatra, ha így esetleg valakinek kényelmesebb.
Azt természetesen érdemes figyelembe venni, hogy az oldal nem képes helyettesíteni egy folyamatosan figyelő “víruspajzsot”, hiszen csak azt vizsgálja, amit mi magunk elküldünk, és ez minden fájl külön történő vizsgálatakor macerás (arról nem beszélve, ha nagyobb egy állomány, mint 20 MB). Irtani sem tudunk vele, csak vizsgálni!
Hasonlóan a többi ilyen oldalhoz, ez is elég gyakran leterhelt, így ha egy feltöltés elsőre nem sikerülne, érdemes kicsit később próbálkozni, amikor éppen kevesebben futottak bele valamilyen gyanús fájlba...

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!