Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Egy váratlan fordulat következett be az Apple vs. Samsung háborúban: a két fél megegyezett, hogy minden egymás ellen indított pertől elállnak, amely az Egyesült Államokon kívül folyik.
Az nem igaz, hogy nem látszódtak az enyhülés jelei – az Apple nemrég befejezte a Google ellen folytatott termonukleáris háborút – , de az Apple és a Samsung szerdán bejelentett USA-n kívüli békekötése mégiscsak meglepő. Az elmúlt években ugyanis minden fontosabb nemzetközi piacon egymásnak feszültek a felek.
A döntés értelmében többek között a Ausztráliában, Egyesült Királyságban, Franciaországban, Hollandiában, Japánban, Németországban, Olaszországban, valamint a Samsung otthoni terepét jelentő Dél-Koreában is leállnak a perek. A mostani lépés azzal együtt is fontos, hogy amerikai terepen folytatódnak a jogi viták.
Ha az ide-oda repkedő dollármilliárdok és frappáns beszólások mögött húzódó lényegre is kíváncsi, egy nemrég megjelent könyvből az Apple és a Samsung/Google közt zajló harc kardvágásai mellett azok sokszor igencsak emberi hátteréről is olvashat.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.