Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A Parler nevű alkalmazást korábban az Apple és a Google is eltávolította áruházából, mert a felhasználók olyan tartalmakat osztottak meg a felületen, amely egyik cégnek sem fért bele.
Elbocsátotta a Parler nevű közösségi oldal társalapítóját és vezérigazgatóját a szolgáltatást biztosító cég igazgatói tanácsa – írták meg amerikai lapok. John Matze távozását egy SMS és a férfi LinkedIn-oldalán megjelent változás is igazolja.
Matze helyzete már akkor sem volt teljesen biztosított, amikor egy januárban kiadott közleményben arról tájékoztatott, hogy a cég minden támogatója kilépett a projektből.
A Parler azzal hirdette magát, hogy míg a többi közösségi oldal “cenzúrázza” a felületein megjelenő tartalmakat, náluk nincs ilyen. Más kérdés, hogy a szabályozás nélkül olyan posztok is terjedtek az app felületén (például a járványhoz kapcsolódó álhírek, illetve jellemzően trumpista tartalmak), amelyeket a nagyobb technológiai vállalatok, a Google és az Apple is veszélyesnek, de legalábbis elfogadhatatlannak minősített.
A két cég később el is távolította áruházából a Parler androidos, illetve iOS-eszközökhöz fejlesztett kliensét. Nem sokkal ezután az Amazon közölte, hogy felmondja a szolgáltatóval kötött szerződését, és a továbbiakban nem biztosít szerverelérhetőséget a Parlernek.
A közösségi oldal ennek eredményeként teljesen elérhetetlenné vált, ám a szélsőjobbosok “szigetének” nevezett tárhelyszolgáltató, az Epik jelezte: náluk tovább működhetnek. Ebből viszont azóta sem lett semmi, noha a Parler oldala most épp betölt, igaz, csak közlemények olvashatók rajta.
Szakértők szerint a Parler azzal is hibát vétett, hogy a washingtoni Capitolium ellen elkövetett támadás előtt nem korlátozta a témában írt bejegyzéseket, így azok még több emberhez jutottak el, tovább szítva az amerikai közösséget.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.