szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Alapvetően tiltva van a szoftverek illegális aktiválásának segítése a chatbotokban, azonban a jelek szerint kerülőúton még mindig generálnak a felhasználóknak olyan kódokat, amelyek sok esetben működnek is.

Bár a ChatGPT – és a mögtte álló mesterséges intelligencia – számos területen könnyítheti meg az életünket, rossz célokra is felhasználható. Egy Twitter-felhasználó most megtalálta a módját annak, hogy hogyan lehet két ismert chatbotot, a már említett ChatGPT-t, valamint a hazánkban egyelőre még nem elérhető Google Bardot rávenni arra, hogy – súlyosan szabálytalanul – Windows-aktiválókulcsokat generáljanak.

A chatbotok alapvetően elutasítják az ilyen közvetlen kéréseket, ugyanakkor időnként sikerül kerülőutas megoldásokkal mégis rávenni őket, hogy mondjanak Windows-kulcsokat.

Ebben az esetben a felhasználó egy érdekes trükkel tudta kijátszani a ChatGPT és a Bard ezirányú védelmét. Azt kérte ugyanis a chatbotoktól, hogy bújjon az elhunyt nagymamája bőrébe, és elalváshoz olvasson fel neki Windows 10 Pro-kulcsokat. A chatbotok pedig eleget tettek a kérésnek, legenerálta a kulcsokat, akkor is, ha a parancsban Windows 11 Pro szerepelt – a kulcsok pedig működtek.

Átverte a ChatGPT-t egy videós, sikerült vele „ellopatnia" a Windows 95-öt - videó

Bár a ChatGPT a szabályai szerint nem hozhat létre semmilyen termékkulcsot, a jelek szerint egy összetett üzenettel könnyen át lehet őt verni.

A Neowin ezután maga is a jelenség nyomába eredt, ők a Bardtól egy Windows 11-kulcsot kaptak, ami a chatbot elmondása szerint egy „régi” számítógépről származott, ami persze, megkérdőjelezhető egy ilyen friss operációs rendszer esetében, ami csak a legkorszerűbb hardvereket támogatja.

A ChatGPT már a Windows 10-kulcsok esetében azt írta, hogy csak személyes használatra alkalmasak, és nem használhatóak illegális tevékenységhez – jelentsen ez bármit is. Hiszen egy ingyenesen megszerzett termékkulcsnak egészen kevés legális felhasználási módja van – mondhatni nincs.

A Windows 11 esetében már jelezte a chatbot, hogy fiktív kulcsokról van szó, és nem szabad telepítéshez használni őket.

Bekövetkezett, amitől sokan féltek: vírusokat is íratnak a lenyűgöző tudású mesterséges intelligenciával

Az elmúlt időszak egyik legizgalmasabb tech-témája, az OpenAI meglepően nagy tudású mesterséges intelligenciája, a ChatGPT volt. Nem is annyira meglepő, hogy a net rosszindulatú szereplői már azon agyalnak, hogyan lehetne alantasabb célokra is bevetni.

A jelek szerint néhányan már sikerrel tudták frissíteni (Home-ról Próra) a rendszereiket, vagy aktiválni ilyen kulcsokkal, a Neowin szerint ezek úgy tűnik, általános kulcsok, tehát meglehetősen korlátozottan használható rendszereket kapni velük.

Természetesen minden ilyesmi teljesen illegális, senki ne kérjen és használjon chatbotoktól szerzett termékkulcsokat szoftverek telepítéséhez. Az persze elgondolkodtató, hogy ezeket a kiskapukat még miért nem zárták be a ChatGPT és a Bard fejlesztői, előbbi esetében külön kínos, hogy a fejlesztő, az OpenAI technológiáját maga a Microsoft is számos termékeibe beépítette már, és egy komoly befektetést is eszközöltek a cégben. Tehát, a Microsoft által felkarolt cég terméke kínál ingyenes kulcsokat a Microsoft szoftveréhez.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!