A Magyar Rádió rejtegeti, az OSA Archívum ingyen közzétette: 41 évnyi műsor lenyomata
A több mint félmillió gépelt oldalnyi szöveg az Arcanum sajtóadatbázisában is megjelent.
Megkerül több ismert vírusirtót, és egy sor böngészőből és más, akár jelszókezelő alkalmazásból lop adatokat az új windowsos kártevő, ugyanakkor egy kis figyelmességgel csökkenthető a támadás kockázata.
Rendkívül veszélyes, a Windows operációs rendszeren terjedő kártevőt fedeztek fel a The Uptycs Threat Research szakemberei – a The Meduza Stealer névre keresztelt rosszindulatú program ugyanis egy sor programot tud megfertőzni, a böngészőktől a jelszókezelőkön át egészen a kriptovaluta-pénztárcákig bezárólag.
A kártevő a létrehozójáról, a Meduzáról kapta a nevét, és bár egyelőre még nincs bizonyíték arra vonatkozóan, hogy támadásokat is végrehajtottak volna vele, de az Uptycs szerint a kártevő „széleskörű adatlopásra képes” – írja a BGR.
A veszélyes program az ismert vírusirtó programokat is képes megkerülni, így azok nem is jeleznek rá – már ez is veszélyessé teszi. A jelek szerint a Bitdefender, az AVG, a Kaspersky, a McAfee és a Malwarebytes védelmét tudja megkerülni.
A kártevő először a földrajzi pozíciót, valamint a támadó szerverét ellenőrzi – előbbi azért fontos, mert ha a felhasználó egy kivételt képező országban van, amit így jelöltek meg a támadók, a kártevő leáll – ahogyan akkor is, ha a szerverük nem üzemel.
Vigyázzon: Magyarországon is kapható tévés set-top-boxokról derült ki, hogy veszélyes kártevőket tartalmazhatnak
Előre telepített kártevőket tartalmazhatnak egyes kínai set-top-boxok, amelyek egy nagyobb botnet-hálózathoz csatlakoznak, de a felhasználó adatait is ellophatják, és a csatlakoztatott hálózathoz is hozzáférhetnek.
Ha azonban ez a két feltétel teljesül, a kártékony program komoly információgyűjtésbe kezd, rendszerinformációkat, böngésző- és jelszókezelő-adatokat, és a telepített játékok információit is csokorba gyűjti, majd elküldi a támadó szervereire. Talán nem is kell részletezni, mennyire súlyosak, veszélyesek a megszerzett információk.
Ráadásul nem is válogat a kártevő, a Chrome, az Edge, a Firefox, az Opera, a Brave és sok más böngésző is szerepel a célpontjai között, de nem marad ki a Steam és a Discord sem – nem is beszélve a már említett jelszókezelőkről, vagy éppen a kétlépcsős azonosítást lehetővé tévő programokról.
A védekezéshez néhány hasznos praktikát is megfogalmazott az Uptycs: célszerű mindig, gyorsan telepíteni a frissítéseket, legyen szó az operációs rendszerről vagy az egyes programokról. Érdemes vigyázni a fájlok letöltésével is, lehetőség szerint kerüljük a megbízhatatlan, kétes helyeket, és használjunk erős jelszavakat.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A több mint félmillió gépelt oldalnyi szöveg az Arcanum sajtóadatbázisában is megjelent.
Azt nem tudtuk meg, hogy ki, hol és mikor jelenti be az eredményt.
Hideg ételre lehet majd költeni az utalványt, pénzre nem váltható át.
A BKV belső vizsgálatot indított.
Hat kültéri medencét és az Ellipsumot is megnyitják a szezonra.
A létesítmény egyelőre arra vár, hogy újra kinyithassanak.