szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Mesterséges intelligencia is segíti a potenciálisan kártékony alkalmazások kiszűrését, mielőtt azok bekerülnének a Play Áruházban. És úgy tűnik, hatékony.

Összesen 2,3 millió Android-alkalmazás közzétételét blokkolta a Google a Play Áruházban 2024-ben – közölte a cég. Az ok egyszerű: a problémás appok sértették az alkalmazásáruház irányelveit, és potenciálisan veszélyesek lettek volna a felhasználók eszközein.

A Google seprűje a fejlesztői fiókokat is elérte: 158 000 ilyen profilt számolt fel a cég, mert kártékony appokat próbáltak közzétenni. Ezek között sok kémprogram is volt – részletezi a Bleeping Computer.

A portál egyúttal felidézi: 2023-ban 2,28 millió appot utasított el a Google, fejlesztői fiókból pedig 333 000-et blokkoltak. 2022-ben 1,5 millió / 173 000 volt ez a szám.

A cég azt is elárulta, hogy e téren jó szolgálatot tesz a mesterséges intelligenciára építő észlelőrendszerük: az előző évi találatok 92 százalékában ez is közreműködött a találatban.

Új jelölés jön a Play Áruházba – ha ezt látja, biztonságban lesznek az adatai

Külön jelölni fogja a megbízható, valamennyi biztonsági kritériumnak megfelelő VPN-szolgáltatókat az androidos Play Áruház.

A Google szerint az MI segítségével gyorsabban, pontosabban tudják észlelni a potenciálisan kártékony appokat, megvédve a felhasználókat. A fentieken túl 1,3 millió esetben azt is megakadályozták, hogy egy alkalmazás túl sok dologhoz kérjen engedélyt: ez ugyanis szükségtelen mértékű érzékeny adathoz adott volna hozzáférést.

A Google Play Protect – ami az Android alapértelmezett védelme – a techóriás elmondása szerint mára már napi 200 milliárd alkalmazást vizsgál át.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!