szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Cáfolta hétfőn az egyik legnagyobb nagy-britanniai élelmiszeripari vállalat, hogy épülő angliai szendvicsgyártó üzemébe kizárólag magyar munkaerőt toborozna.

Az ír tulajdonú Greencore, amely évi 430 millió szendvicset gyárt a legnagyobb brit szupermarket-hálózatok számára, a közép-angliai Northampton városában építi új üzemét 30 millió fontos (csaknem 12 milliárd forintos) beruházással.

A Daily Mail hétfőn felháborodott hangvételű elsőoldalas cikket közölt arról, hogy a Greencore 300 magyar munkavállalót toboroz a 2016-ban megnyíló northamptoni üzembe, miután az álláshirdetésekre a helybéliek közül alig jelentkezett valaki.

A cikk szerint, amely a "Hát nincs már senki Nagy-Britanniában, aki képes lenne megcsinálni egy szendvicset?" szalagcímmel jelent meg, az angol városban nyolcezer a nyilvántartott munkanélküliek száma, ami helyi szinten megfelel a 6,8 százalékos országos munkanélküliségi rátának, ám a közeli Lutonban 8,7 százalék, Corby városában 9,5 százalék az állástalanok aránya.

A Mail szerint Magyarországon alig haladja meg a 7 ezer fontot az éves átlagkereset, ám a northamptoni üzem majdani munkavállalói akkor is csaknem kétszer ennyit keresnének, ha csak a törvényes brit minimálbért kapnák.

A Greencore szóvivője azonban hétfő este az egész sztorit cáfolta a Northampton Chronicle & Echo című helyi hírportálnak nyilatkozva. Az illetékes kijelentette, hogy összesen sem keresnek az új üzembe 300 munkatársat - a gyárban 250-en dolgoznak majd -, és az sem igaz, hogy a cég csak magyarokat toboroz. A szóvivő szerint a vállalat "felvételi felhívások egész sorát" tette közzé helyben, és nagyon meg van elégedve helybéli jelentkezők számával.

Az EU-bevándorlás mára a brit belpolitika első számú vitatémájává vált, és az uniós társállamokból - főleg a közép- és kelet-európai EU-tagállamokból - érkező munkavállalók nagy száma a legfőbb hivatkozási alapja az unión belüli szabad munkaerőmozgás korlátok közé szorítását szorgalmazó kormányzati megnyilvánulásoknak.

David Cameron brit miniszterelnök az elmúlt hetekben több nyilatkozatában is kijelentette, hogy a brit kormány álláspontja szerint nem lehet feltételek nélküli jognak tekinteni az Európai Unión belüli szabad munkaerőmozgást.

Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, iratkozzon fel hírlevelünkre!

Már félmilliónál is többen töltötték ki Magyar Péterék „népszavazását”

Már félmilliónál is többen töltötték ki Magyar Péterék „népszavazását”

Kétmilliárd dolláros szerződést írt alá Lengyelország és az USA rakétavédelmi rendszerekről

Kétmilliárd dolláros szerződést írt alá Lengyelország és az USA rakétavédelmi rendszerekről

Százmilliárd forintot nyert egy osztrák a lottón

Százmilliárd forintot nyert egy osztrák a lottón

Angus Young 70 éve született, és ebből 52 évet az AC/DC-nek adott

Angus Young 70 éve született, és ebből 52 évet az AC/DC-nek adott