Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Greenpeace szerint Magyarország számára is fontos az európai uniós halászati politika reformja, mert ennek keretében több forrás juthat a fenntartható édesvízi haltenyésztés támogatására.
Javítható a a városok levegőjének minősége a háztetők füvesítésével, mely a port is, a lebegő szennyeződések jelentős részét is megköti - bizonyította be egy manchesteri kísérleti program.
Az 1880 óta észlelt tíz legforróbb év közül kilencet 2000 után mérték - ez derül ki a NASA egyik kutatóintézetének adataiból. A Goddard Institute for Space Studies adatai szerint a 2011-es év a kilencedik volt.
Negyvenegy Celsius fokra sikerült csökkenteni a hőmérsékletet a fukusimai atomerőmű négyes reaktorának pihentető medencéjében - közölte vasárnap a Japán északi részén fekvő létesítményt üzemeltető Tepco vállalat.
Kilátástalannak látják jövőjüket a kenyai Tana folyó deltavidékének lakói, akiknek többsége a kormány által jóváhagyott bioüzemanyag-előállítási projekt keretében otthona elhagyására kényszerül.
Nemzetközi vizsgálatot indul mintegy húsz ázsiai és óceániai ország részvételével azzal a céllal, hogy felmérjék a japán nukleáris baleset által okozott szennyezést nagyságát a Csendes-óceánban - vált ismertté a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséghez (NAÜ) közelálló forrásokból.
Az Európai Bizottság azzal a kérdéssel fordult szerdán a nyilvánossághoz, hogy miként lehetne a legeredményesebben visszaszorítani a nejlonzacskók használatát.
Az elmúlt néhány év során a brazil őserdők pusztítása lassan, de biztosan mérséklődött. A tavalyi év adatai szerint azonban a probléma továbbra is komoly gondot jelent a régióban.
Mesterséges víztározó hullámai nyelik el egy antik város romjait Törökországban: miután lezárták az ország nyugati részében lévő tározó kapuit, a víz elérte a Pergamon közelében fekvő Allianoi romjait - írja a Zöldtér.
A műtrágyákból származó különböző vegyszerek és a műanyag hulladék aggasztó mértékben szennyezi a világ óceánjait és azok élővilágát - figyelmeztet az ENSZ.
Minden eddiginél szorosabb kapcsolatot mutattak ki kutatók a klímaváltozás és az egyre súlyosabbá váló özönvízszerű esőzések és szélsőséges havazások között - írja a Zöldtér.
Az indonéziai Szumátra szigetén történő mértéktelen erdőirtás mérhető hatással van az éghajlatváltozásra: a Természetvédelmi Világalap (WWF) elemzései szerint 1985 és 2008 között az erdők kitermelése mintegy 7,5 gigatonna szén-dioxid kibocsátásához járult hozzá - írja a Zöldtér.
Az Oxford egyetem egyik cége fejlesztette ki azt az új típusú, környezetbarát energiaforrást, amelyet egy speciális nyomtató segítségével lehet gyártani, ráadásul nincs szükség ritka és drága nyersanyagokra sem - írja a Zöldtér.
A hörcsögfélék családjába tartozó, de leginkább patkányra hasonlító halászpockot (Ichthyomys stolzmanni) eddig a világ egyik legritkább emlőseként tartották számon, mindössze hét példány került elő napjainkig - egy új felmérés azonban merően más képet festett róla, valójában egy általánosan elterjedt, már-már kártevőszámba menő fajról van szó.
Új farkasfajt fedeztek fel Afrikában a genetikusok: a nemzetközi kutatócsoport genetikai jellemzők alapján ismerte fel, hogy az eddig az aranysakálok egyik alfajának vélt állat inkább a farkasok csoportjába tartozik, és szoros rokonságban áll az északi kontinensek szürke farkasaival.
Megzöldült egy folyó Kanadában, de nem algáktól vagy más természeti jelenség miatt, hanem viccből. A tréfálkozók floureszcein nevű vegyülettel varázsolták élénkzöldre nevéhez hűtlenül a Goldstream - magyarul: aranyfolyam - folyót. A "csoda" egy órán át tartott - írja a Zöldtér.
A globális felmelegedés várhatóan az Alpok és Új-Zéland gleccsereit érinti majd a legsúlyosabban, ezeknek több mint 70 százaléka eltűnhet az évszázad végére - figyelmeztetnek kutatók.