szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Eltűnt India partjainál több mint háromszáz illegális bevándorló. Félő, hogy belefulladtak a tengerbe, amikor lélekvesztőjükről a partra akartak úszni - közölték hétfőn az indiai hatóságok, amelyek 102 embert megmentettek.

A menekültek Bangladesből és Mianmarból indultak el, és 13 napon át hánykolódtak a vízen. Először Thaiföldön próbálkoztak, de ott feltartóztatták őket, és hajójukat visszafordították az óceánra. Amikor az Indiához tartozó Andaman-szigetcsoporthoz értek, sokan a vízbe ugrottak, hogy úszva érjék el a partot, de mintegy háromszázan eltűntek közülük. A hatóságok folytatják keresésüket. A hajón maradt 102 megmentett embert a szigetcsoport fővárosába vitték.

Thaiföldi részről visszautasították a menekültek vádjait. A thai bevándorlási hivatal soha sem küldi vissza az illegális bevándorlókat hazájukba oly módon, hogy visszarakja őket a csónakjukba - mondta a hivatalt igazgató tábornok.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!