szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Hetvennél több halottja van a dakkai határőrök két nappal ezelőtti lázadásának, tűzoltósági források szerint a hatóságok holttestek tucatjait hantolták ki a határőrség főhadiszállásának területén talált tömegsírokból.

A bangladesi tűzoltóság egy név nélkül nyilatkozó illetékese közölte, hogy pénteken több mint ötven holttestet találtak a határőrség főhadiszállásán, s ezzel hetven fölé emelkedett a megtalált halálos áldozatok száma.

A halottak felkutatását felügyelő Abu Naim Sahidullah dandártábornok azt mondta az NTV televíziónak nyilatkozva, hogy a hatóságok több tucat holttestre leltek a főhadiszállás területén talált tömegsírokban. A tábornok szerint az áldozatok láthatóan tisztek, katonai egyenruha van rajtuk.

A határőrök zendülése szerdán kezdődött a fegyveres testület fővárosi főhadiszállásán, és közel kétezren vettek részt benne. Tüzet nyitottak feletteseikre, tiszteket ejtettek túszul, béremelést és jobb szolgálati feltételek megteremtését követelve. Az ország vezetése válaszul kivezényelte a hadsereget, harckocsik érkeztek a fővárosba. A zendülők beleegyeztek abba, hogy leteszik a fegyvert, miután a miniszterelnök valamennyiüknek amnesztiát ígért, és követeléseik teljesítését is kilátásba helyezte.
 
 Abdul Kasem Ázád, a határőrség egyik parancsnoka közölte, hogy 230 lázadót fogtak el a főváros, Dakka peremén, és 68-at a fővárostól északnyugatra. A bangladesi rohamrendőrség szóvivője szerint olyan határőröket vettek őrizetbe, akik nem voltak hajlandók a miniszterelnök utasítására letenni a fegyvert, és polgári ruhában elhagyták laktanyáikat. A határőrség dakkai főhadiszállása körül és a fővárosból kivezető utakon ellenőriznek minden személy- és tehergépkocsit, lázadók után kutatva - tette hozzá a szóvivő.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Kontúr

Kazi Faruk Ahmed: jótékonykodó bangladesi

Nem okult a múltból, sőt történelmet akar írni a világ egyik legnagyobb civil szervezete, a bangladesi Prosika vezetője, Kazi Faruk Ahmed, aki a minap bejelentette: Egyesült Polgárok Mozgalma néven pártot alapít. Kérdés, mekkora sikerre számíthat a decemberi parlamenti választáson. Tavaly ugyanis hasonlóval próbálkozott a mikrohitelezésért 2006-ban Nobel-békedíjat kapott Mohamed Junusz, aki végül lemondott arról, hogy civil szervezetből politikai mozgalmat formáljon, miután kiderült: pártja nem lenne népszerű.