szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Fehér Ház szerint jól halad a keddi szingapúri csúcs előkészítése. Az amerikai elnök a tárgyalások után sajtótájékoztatót tart, majd helyi idő szerint kedd este már vissza is indul Washingtonba.

Az előkészítő jellegű amerikai-észak-koreai tárgyalások már hétfőn megkezdődtek Szingapúrban, és gyorsabban haladnak a vártnál – ezt közölte a Fehér Ház. Azt nem részletezték, milyen jellegű előrehaladást sikerült elérni.

A Fehér Ház szerint az amerikai elnök valószínűleg a tervezettnél előbb távozik Szingapúrból: kedden egész nap tárgyal, és nem szerdán, hanem helyi idő szerint már kedden este indul vissza Washingtonba.

Az egynapos csúcstalálkozó programjában szerepel munkaebéd és szélesebb körű tárgyalás is, amelyen a két vezető mellett munkatársaik is részt vesznek. Amerikai részről a tárgyaláson ott lesz Mike Pompeo külügyminiszter, John Kelly, a Fehér Ház kabinetfőnöke, John Bolton nemzetbiztonsági tanácsadó és Sung Kim, az Egyesült Államok Fülöp-szigeteken akkreditált nagykövete, aki korábban részt vett a csúcstalálkozót előkészítő egyeztetéseken is.

Szintén a Fehér Ház bejelentése szerint a csúcstalálkozó után Donald Trump sajtótájékoztatót tart. Hétfőn Donald Trump arról beszélt újságíróknak, hogy "jó eredményre" számít.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Világ

A testőrök megint futhatnak – Kim és Trump is megérkezett Szingapúrba

Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető is megérkezett Szingapúrba. A két politikus kedden tart történelmi jelentőségű tanácskozást: ez lesz az első alkalom, hogy egy hivatalban lévő amerikai elnök találkozik a távol-keleti kommunista diktatúra első emberével.

Németh András Világ

Egy majdnem gyönyörű barátság hétköznapjai – út a szingapúri csúcsig

Közelebb kerülhet az 1950-ben hároméves háborúba torkollott koreai válság megoldása, ha Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető szingapúri találkozóján a felek megállapodnak a két Korea közötti békeszerződés feltételeiről, s megkezdik a térség atomfegyvermentessé tételét. Az esélyek nem egyértelműek, kronológiánkból is kiderül, hogy meglehetősen cikcakkos út vezetett az első olyan találkozóhoz, amelyen hivatalban lévő amerikai elnök találkozik a hatalmon lévő észak-koreai diktátorral. A Trump kirohanásai miatt gyakorlatilag botrányba fulladt hét végi G7-csúcs után különösen érdekes lesz megfigyelni, visszafogja-e magát az ázsiaiakkal állítólag udvariasabban viselkedő amerikai elnök.