szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Japán már korábban golyóálló mellényeket, sisakokat és téli egyenruhákat is küldött a harcok sújtotta kelet-európai országba.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Japán védőmaszkokat, drónokat és vegyi fegyverek elleni öltözékeket küld Ukrajnának – jelentette be kedden a japán védelmi miniszter. Kisi Nobuo elmondta, hogy a szállítmányokat Tokió hamarosan útnak indítja.

Az intézkedésre azután került sor, miután Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a múlt héten arra figyelmeztetett, hogy Oroszország vegyi fegyvert vethet be Ukrajnában, és szigorú szankciók bevezetését kérte, hogy elrettentsék Moszkvát még az ilyen fegyverekről való beszédtől is.

Oroszország korábban Ukrajnát vádolta azzal, hogy vegyi fegyverek bevetésére készül, de bizonyítékkal nem szolgált.

Márciusban Japán már golyóálló mellényeket, sisakokat és téli egyenruhákat is küldött a harcok sújtotta kelet-európai országba, valamint humanitárius támogatást nyújtott az ukrán menekülteket befogadó Lengyelországnak is.

Tokió emellett csatlakozott az Egyesült Államok és az Európai Unió Oroszország elleni szankcióihoz, Kisida Fumio miniszterelnök pedig április elején azt mondta, hogy országa szorosan egyeztet a legfejlettebb ipari országokat tömörítő G7-csoport többi tagjával a további büntetőintézkedésekről.

Kedden Tokió azt közölte, hogy importtilalmat vetett ki 38, Oroszországból érkező termékre, egyebek között a vodkára és faipari termékekre.

Hagiuda Koicsi ipari miniszter elmondta, hogy az emberek aggódnak az ukrajnai válság Japánban is érezhető negatív hatásai, elsősorban az áremelkedés miatt, és hozzátette, dolgoznak a miniszterelnök által javasolt gazdaságélénkítő csomagon.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!