szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Bahmut déli és keleti része január elejétől folyamatosan heves tüzérségi tűz alatt áll.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Hétfő estére az utolsó ukrán csapatok is vélhetően visszavonultak a donbaszi Szoledárból, melyet azóta az orosz reguláris erők és a Wagner fegyveresei ellenőriznek – írja a brit védelmi minisztérium. A városból kiszorult ukrán csapatok új védelmi vonalakat hozhattak létre Szoledartól nyugatra.

A város ostromában elsősorban a Wagner csapatai vettek részt, és a támadás a Bahmut bekerítését szolgáló hadművelet részét képezte. Kijev két útvonalon tudta eddig biztosítani a városban küzdő katonái ellátását, ám ezek közül egy, Szoledar eleste miatt, veszélybe került.

Bahmutot minden jel szerint nem adják fel az ukránok és tovább védekeznek az oroszokkal szemben, ugyanakkor január eleje óta a város heves orosz tüzérségi tűz alatt áll.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!