Az ukrán védelmi minisztérium reakciója a koronázásra: Köszi a fegyvereket! - videó

Ukrajna védelmi minisztériuma III. Károly király koronázása alkalmából Twitter-videóban mondott köszönetet az Egyesült Királyságnak az orosz invázió ellen nyújtott segítségért.

  • hvg.hu hvg.hu
Az ukrán védelmi minisztérium reakciója a koronázásra: Köszi a fegyvereket! - videó

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

A The Clash London Calling című dalára készült klipben az ukrán katonák szerepelnek, miközben az Egyesült Királyság által biztosított fegyvereket használnak. A videóban ezen kívül az is látható, ahogy Volodimir Zelenszkij találkozott Károly királlyal, Boris Johnson volt miniszterelnökkel, Rishi Sunak jelenlegi brit miniszterelnökkel és Keir Starmer ellenzéki vezetővel, valamint a brit erők ukrán katonákat képeznek ki.

A videó mellé kísérőszövegnek ezt írták: "A történelmi koronázás előestéjén szeretnénk megköszönni brit barátainknak a barátságot. Hálásak vagyunk rendíthetetlen támogatásukért és partnerségükért, különösen az elmúlt évben!"

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?