szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Magyar katonák teljesítenek szolgálatot az izraeli-libanoni határon, ahol rendszeressé váltak az összecsapások az IDF és a Hezbollah erői között. Rishi Sunak brit miniszterelnök megérkezett Izraelbe és tárgyalt Jichák Hercog államfővel és Benjamin Netanjahuval is.

Izrael háborúban
A Hamász 2023 őszi brutális támadása óta Izrael előbb Gázában, majd Libanonban kezdett ellenoffenzívát, hogy megtörje az Irán által támogatott szélsőségesek állandó fenyegetését és kiszorítsa szomszédságából a terroristákat. Az eszkalálódó háború legfontosabb fejleményeiről folyamatosan beszámolunk.
Friss cikkek a témában

Most érkezett

Izraelbe utazik Rishi Sunak

A brit miniszterelnök egy nappal az amerikai elnök után látogat az országba.

 

Izraelbe utazik Rishi Sunak

A brit miniszterelnök egy nappal az amerikai elnök után látogat az országba.

Percről percre
Sorrend megfordítása

1 2 3 4

Ez történt szerdán az izraeli-palesztin háborúban

Szerdai tudósításunkat itt olvashatja.

A gázai kórház támadása dühös tüntetéseket szított a Közel-Keleten, az ENSZ azonnali humanitárius tűzszünetet követel - tudósításunk az izraeli-palesztin háborúról

Több mint 500 palesztin veszítette életét kedd este az al-Ahlabi kórházat ért légicsapásban, az IDF szóvivője szerint palesztin rakéta csapódott, a Hamász háborús bűnről beszél. Ezrek próbálnak menekülni az egyetlen Egyiptomba vezető úton Gázából.

Biden támogatásáról biztosította Izraelt, és segélyeket sürgetett a gázai civileknek

Joe Biden amerikai elnök támogatásáról biztosította Izraelt, és humanitárius segélyeket sürgetett a gázai civileknek.

Az amerikai elnök az izraeli vezetőkkel tartott megbeszélései után megígérte, hogy „példátlan" segélycsomagot kér Izrael számára a kongresszustól, és sürgette a humanitárius segélyek Gázába engedését.

Biden találkozott a Gázai övezetbe hurcolt mintegy kétszáz izraeli családjának képviselőivel. Kijelentette, hogy az Egyesült Államok „minden követ megmozgat a túszok kiszabadítása érdekében, ez a legfontosabb kérdés".

„Az Egyesült Államok mindig segítette Izraelt stratégiai előnyének megőrzésében, és most olyan segélycsomagot dolgoz ki számára, amely szintén ezt segíti" – mondta az elnök.

Emlékeztetett arra, hogy két repülőgép-hordozót is a térségbe küldött Izrael védelmére, és megígérte, hogy továbbra is biztosítják az elfogórakétákat a Vaskupola izraeli légvédelmi rendszerhez.

Biden elmondta, hogy „nehéz kérdéseket is feltett az izraeli vezetőknek, és felvilágosítást és valódi értékelést próbált szerezni tőlük Izrael háborús céljai elérésének módjáról".

Az amerikai elnök bejelentette, hogy Washington százmillió dolláros humanitárius segélyt utal át „a Gázai övezetnek és a Palesztin Hatóságnak". Hangsúlyozta, hogy szerinte a legtöbb palesztin nem a Hamász iszlamista szervezethez tartozik, nem képviseli őket ez a szervezet, és a palesztin nép is szenved.

Biden arra kérte az izraeli kormányt, hogy járuljon hozzá a Gázai övezetbe szánt humanitárius segélyek Egyiptomon keresztül történő szállításához, és bejelentette, hogy az Egyesült Államok az ügyben szorosan együttműködik az egyiptomi kormánnyal és az ENSZ-szel.

Izrael „nem fogja meghiúsítani" Egyiptomból a Gázai övezetben élő civileknek szánt humanitárius segélyek, élelmiszer, víz és gyógyszerek átadását mindaddig, amíg ezek nem kerülnek a Hamászhoz – jelentette be a Bidennel történt tárgyalásokat követően Benjámin Netanjahu miniszterelnöki hivatala.

(MTI)

1 2 3 4
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!