szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Ausztrál tudósok azt vizsgálták meg, hogy mely állatfajokra, milyen műanyaghulladékok a legveszélyesebbek.

Zhvg
A világ egyik legsürgetőbb problémája a környezet védelme, a klímaválság, a fenntarthatóság. Ezekre nekünk különös figyelmet kell fordítanunk, ezért kiemelt helyen is kell kezelnünk. Innen új alrovatunk címe is: Zhvg.
Friss cikkek a témában

A delfinek, bálnák, teknősök és tengeri madarak a vizekbe kerülő műanyaghulladékok, s ezek közül a nejlonzacskók és a műanyagcsomagolások miatt pusztulnak el a leggyakrabban – állapította meg egy új kutatás, amiről a Guardian számolt be.

Az ausztrál tudományos intézet, a CSIRO tudósai arra a kérdésre keresték a választ, hogy milyen vízi élőlényeket veszélyeztet a leginkább a műanyaghulladék és hogy azok melyik típusa a leghalálosabb az állatokra nézve. A kutatók arra a megállapításra jutottak, hogy legalább 80 különböző állatfajra halálos a műanyaghulladék, amelyeket gyakran élelemnek hisznek, lenyelik és emiatt elpusztulnak.

„Ha bármilyen hulladékot is eszik meg egy állat, lassan és fájdalmak között pusztul el” – hangsúlyozta Lauren Roman, a kutatás vezetője.

A nejlonzacskók és a műanyagcsomagolás mellett az eldobott, már nem használt halászhálók és a koronavírus-járvány miatt „megszaporodó” latex kesztyűk és a lufik is nagyon veszélyesek az állatokra. Különösen a bálnák, delfinek, teknősök és tengeri madarak eszik meg ezeket.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!