Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Tavaly szeptemberben még 60 rubelt kellett adni egy dollárért, ma már csaknem 100-at. Hatalmas csapás ez az átlagembernek, ráadásul már hajba kapott a pénzügyi tárca, illetve a jegybank, miután nő az infláció és lassul a növekedés.
A tét nem kisebb, hogy képes lesz-e az ország hatékonyan folytatni a háborút. Miután jövő márciusban elnökválasztás lesz, a kormány azon van, hogy meg kell lökni a gazdaságot. Az Economist értesülése szerint a terv az, hogy katonai kiadásokat 3,9-ről 6%-ra emelik. De a pénzügyminisztérium többet költene szociális célokra is.