Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Donald Trump visszatérése esetén az Orbán-kormány összetűzésbe keveredhet Amerikával, mivel az elnök várhatóan az eddiginél határozottan próbálja meg megakadályozni Kína világpolitikai terveit. A magyar miniszterelnök ugyan nem hagy semmiféle kétséget afelől, hogy támogatja a politikust, ám hiába gyakorolt rá nyomást az előző washingtoni kormányzat, nem volt hajlandó lemondani a Huawei 5G technológiájától, noha az nemzetbiztonsági kockázatokat vetett fel.
Ezt fejti ki az American Spectator hasábjain Meg Hansen, aki a budapesti, Fidesz-közeli Duna Intézet ösztöndíjasa. Az amerikai jobboldal egyik szócsövének számító lapban rámutat, hogy mindenképpen csökkenteni kell a kínai befolyást Magyarországon, amely partnereket keres gazdasági fejlődéséhez, ugyanakkor történelmi sérelmeket táplál a Nyugattal szemben.