Mit hallgattak a szülei? Táncoltak rá? A válasz önt is alakítja
Bizonyos agyi funkciók sajátosságain kívül biológiai gyökerei is lehetnek annak, hogy valaki mennyire és hogyan élvezi a zenét – állítja egy nemzetközi kutatócsoport.
Bizonyos agyi funkciók sajátosságain kívül biológiai gyökerei is lehetnek annak, hogy valaki mennyire és hogyan élvezi a zenét – állítja egy nemzetközi kutatócsoport.
Akinek nincs semmije, az annyit is ér – most nyerhet igazán értelmet Lázár János 2008-as kijelentése. Kedden ugyanis évtizedes, közmegegyezésen alapuló kollektív politikai hazugságot törvényesített az Országgyűlés kormánypárti többsége azzal, hogy gyorsított eljárásban elfogadta néhány KDNP-s politikus semmiből felbukkant – aligha saját – ötletét a kampányköltések felső korlátjának eltörlésére. A módosítás mögött többféle politikai szándék is felsejlik.
Jövő tavasszal húsbavágó kérdéssé válhat, hogy egy lehetséges kormányváltó erő pontosan meddig nyújtózkodhat az alaptörvény takarója alatt.
A közgazdasági Nobel-díjas professzor már azt abszolút tévedésnek tartja, hogy Donald Trump amerikai elnök vissza akarja csábítani a külföldre költözött gyárakat, mert az ipar csupán az USA GDP-jének 10%-át adja, a bruttó hazai termék java a szolgáltatásoknak köszönhető a tudásalapú gazdaságokban.
Egy jogi kiskaput kihasználva bízhat a főváros abban, hogy rendőrségi engedély nélkül is megrendezhetik szabályosan a Pride-ot. Meglehet, egy Orbán-nyilatkozat is segítheti az önkormányzatot. A lapunk által megkérdezett ügyvéd szerint azonban nem egyértelmű a jogi helyzet. A rendőrség máris világossá tette a HVG-nek: nem kerülhető meg a szokásos bejelentési eljárás.
2024-re a kormány gazdaságpolitikai intézkedései lenullázták a vállalatok eredményét, cserébe viszont szárnyal egy magyar cég.
Trump három gyötrelmes választás előtt áll Iránnal kapcsolatban. A legnyugtalanítóbb forgatókönyvek a Közel-Keleten. Még lehet egyezkedni Iránnal az atomprogramról, de már nem sokáig. Az izraeli „Pókháló”: a Moszad hasonlóan juttatta el drónjait az iráni célpontokhoz, mint az ukránok Oroszországban. Témák és vélemények a világsajtóban.
Elkésett, tüneti, de látványos az MNB öt csapása, amelyekkel a bankok rovására ütne a kiberkalózokon. Az ügyfeleket továbbra is érheti kár.
A cselekvőképes Unió végét jelentené, ha bármi is lenne a Mathias Corvinus Collegium, illetve a lengyel ultrakonzervatív agytröszt, az Ordo Iuris javaslatából, vagyis, hogy a gazdasági szövetség szintjére fokozzák le az európai integrációt. Ezt fejti ki vendégkommentárjában Paul Schmidt, az Osztrák Európa-politikai Társaság főtitkára.
Súlyos következményekkel jár és meglepő fordulatokat hozhat az a tulajdonosi összetétel, amely a kormány döntése alapján kialakul a magyar védelmi ipar meghatározó vállalatainál. A privatizáció ráadásul verseny nélkül, átláthatatlan módon és a társadalmi vita kizárásával történt.
A New York-i Közkönyvtár kiállítása bemutatja, hogyan vált egy nagyváros lapja nemzetközi tényezővé. A magazin egy évszázad alatt öt főszerkesztőt fogyasztott el, Adam Gopnik, a lap főmunkatársa néggyel is dolgozott. Előtte hat éven át próbálkozott, mire egy írását közlésre méltónak találták a szerkesztők.
Mi járhat Donald Trump fejében? Az USA és az EU mire juthat Kínával? Szijjártó Péter hozta Debrecenbe a kínai CATL-t vagy a német BMW? Mi lesz a forinttal a 2026-os választások előtt? Pogátsa Zoltán, a Soproni Egyetem habilitált egyetemi docense, és Trippon Mariann, a CIB Bank vezető elemzője volt a HVG Címlapsztori vendége. Videó.
Az elmúlt napokban látványosan megszaporodtak a fideszes körökön belüli kibeszélések, egymásnak címzett beszólások. Ki, kinek, mit üzent?
Az ebek közismerten jó szaglásbéli képességeit integrálja a legfejlettebb technológia által nyújtott lehetőségekkel egy amerikai rendszer, amely mentőkutyákból, drónokból és mesterséges intelligenciából áll össze. A hétköznapokban eltűnt vagy akár természeti katasztrófák következtében felkutatandó emberek gyorsabb megtalálását teszi lehetővé.
Trump károkozását nem lehet kijavítani, utána a nyugati világ már nem lesz a régi – figyelmeztet Amitav Acharia, az Amerikai Egyetem nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozó professzora.
Belső feszültségek, rég elvétett politikai ritmus, tévedhetetlensége látszatát veszítő vezető – számos jel szerint mély sebeket ejt a Fideszen, hogy Magyar Péteren nem tud fogást találni. Forrásaink szerint a közvélemény-kutatások miatt nő a feszültség a pártban, de az egység még nem bomlott meg.
Teljesítménykényszertől szenvedünk, ami nem csak szervi, de gondolati impotenciához is vezet. Ahelyett, hogy magunkat és a világnézetünket is az Orbán-tengelyen határoznánk meg, képesek vagyunk még alternatív társadalmakban gondolkodni? El tudjuk képzelni, hogy szabadok vagyunk? És az hogyan nézne ki?
Gyurcsány bukását Magyar Péter alapozta meg. Létrehozta azt, amit Gyurcsány hosszú pályafutása alatt nem tudott: egy egyszemélyes, kormányzásra készülő pártot.
Christopher Clark hibának tartja, hogy Európa 1990 után nem gondolta végig, milyen legyen Oroszország jövője. Az EU még nem merített ki minden eszközt, hogy jobb belátásra térítse a grúz kormányt – értékeli a Der Spiegel. Egy brit katonai szakértő a balti államok elleni orosz hibrid fenyegetés veszélyére figyelmeztet. Az izraeli–iráni háború veszélyes kilátásai. Témák és vélemények a világsajtóból.
Orbán Balázs és a felügyeletére bízott MCC hazugsággal vádolja a HVG-t, pedig saját számaikkal állnak konfliktusban. És miközben vádaskodnak, tartoznak a közpénzzel kitömött elitképző részletes adataival.