Rendhagyó ünnepség és HR konferencia (x)
Egy zártkörűnek tűnő, de egyáltalán nem bennfentes - HR konferencia keretében bújtatott – ünnepségre kerül sor június 25-én Pécsett. A „Magunkról magunk közt – nem csak magunknak” című eseményhez az apropót az adja, hogy a Pécsi Tudományegyetem HR-es képzést folytató karának jogelődje közel húsz éve indította el személyügyi szervező (főiskolai) és humán szervező (egyetemi) szakjait, amelyekkel a hazai HR-képzés meghatározó intézményévé vált. A felsőoktatási rendszer átalakulásával a korábbi szakok fokozatosan megszűnnek, helyüket az új követelményeknek megfelelően akkreditált képzések veszik át, így 2009. júniusában a személyügyi szervező főiskolai képzés utolsó évfolyama végez.
A DGS GLOBAL RESEARCH és a Pécsi Tudományegyetem Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Kara szervezésében megvalósuló esemény r endhagyó azért, mert a konferencián valamennyi nyilvános szereplést vállaló – a HR szakmában nevet szerzett – vezető kötődik akár oktatóként, akár diplomát szerző szakemberként az egyetemhez, s a hallgatóság jelentős része ugyancsak itt végzett vagy még aktívan tanulja a HR-t. Ettől eltekintve a témák aktualitása miatt országos érdeklődésre számot tartó konferencia megvalósítását célozták meg a szervezők.
A személyügyi szervező szak megalapítói, oktatói, a képzések lebonyolításában résztvevő munkatársak és természetesen elsősorban a végzett hallgatók tiszteletére, végzett hallgatóinak közreműködésével megrendezendő nagyszabású eseményen az Országos HR Benchmark Felmérés legfrissebb adatai alapján a HR-eseknek leginkább napi problémákat jelentő területek és kezelésük kerülnek különböző vállalatok HR vezetőinek gyakorlatán keresztül bemutatásra. Olyan témák kerülnek górcső alá, mint a munkatársak megtalálása és megtartása, dolgozói elégedettség, vagy a teljesítménymenedzsment – motiválás – bérezés összefüggései. –
A konferencia témáinak megalapozását „Helyzetkép HR fronton” címmel az elmúlt fél év HR-t érintő témakörökben folytatott kutatásokra, illetve tanácsadói tapasztalatokra alapozva Dara Péter, a DGS GLOBAL RESEARCH ügyvezető igazgatója teszi meg. Ezt követően a résztvevők az egyik legelismertebb hazai HR-esből a legnagyobb magyarországi vállalat első számú vezetőjévé vált Szűts Ildikóval, a Magyar Posta vezérigazgatójával ismerkedhetnek meg élőben, akit egy rendhagyó élő mélyinterjú keretében faggatnak „A vezető, s ami mögötte van: az ember. Hogyan lehet a HR-ben/HR-ből is csúcsra jutni?” témakörben.
A nap további részében az Országos HR Benchmark Felmérés alapján az elmúlt három évben a HR-esek számára állandó napi problémát jelentő témák kerülnek kerekasztal-beszélgetések keretében „kivesézésre”.
Ennek során a MOL, a Paksi Atomerőmű, a Robert Bosch, a Siemens, a Vincanton és a Zalakerámia HR vezetői először a „munkatársak megtalálása és megtartása, a dolgozói elégedettség: elégedett dolgozó – hatékonyabb működés?” témakörben mutatják be saját cégük gyakorlatát.
Ezt követően az ún. „HR-es szentháromság” témakörében, azaz a teljesítménymenedzsment – motiválás –bérezés vonatkozásában az Állami Autópálya Kezelő, az Expressz Magyarország, a Ganz-Skoda, a Praktiker, a Rába Holding és a Tesco HR igazgatói polemizálnak – saját gyakorlatukra alapozva.
A nap végén „És hogyan látják a HR szolgáltatók?” címmel a Develor, az SHL, a Személyzeti Tanácsadók Magyarországi Szövetsége, az Universitas Iskolai Szövetkezet, illetve a DGS GLOBAL RESEARCH vezetői folytatnak beszélgetést.
A minden HR-es és érdeklődő számára nyitott konferenciára a www.hr-trend.hu/?ref=hvg oldalon lehet jelentkezni, s itt található meg a részletes program is.
(DGS GLOBAL RESERARCH és Ernst&Young)