szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Mariann Budde arról prédikált, hogy a legtöbb bevándorló nem bűnöző, az LMBTQ-gyerekek pedig az életükért aggódnak.

Komoly kritikát fogalmazott meg Donald Trump elnökkel szemben Washington episzkopális püspöke, Mariann Budde – írja a The Guardian.

Budde Trump beiktatási istentiszteletén bírálta az elnök terveit, azt mondta, „a legtöbb bevándorló nem bűnöző. Adót fizetnek, jó szomszédok, és hűséges tagjai egyházainknak, mecseteinknek, zsinagógáinknak, gurudvaráinknak és templomainknak. […] Élnek meleg, leszbikus és transznemű gyerekek mind a demokrata, mind a republikánus és a független családokban, akik most az életükért aggódnak”.

Donald Trump visszatért a Fehér Házba: letette az esküt a 47. amerikai elnök

Letette esküjét Donald Trump megválasztott amerikai elnök. A hideg idő miatt – szakítva a szokásokkal – nem a Capitolium előtt, hanem az épület kupolatermében tartották az ünnepséget – Orbán Viktor nélkül, Giorgia Meloni olasz kormányfő és több techvezér társaságában. Trump aranykort és békét ígért, de nem beszélt sem az ukrajnai háborúról, sem a TikTokról.

Ezután a püspöknő azt kérte Trumptól, hogy legyen irgalmas velük szemben. A felvételeken látszik, hogy az elnök blazírt arccal hallgatta a beszédet, majd megrázta a fejét. Kedden megkérdezték tőle, mit gondol a prédikációról, azt mondta, nem volt jó istentisztelet, ezt sokkal jobban is lehetne csinálni.

Szerdán aztán már élesebben fogalmazott a Truth Social nevű platformján. Azt írta, „az úgynevezett püspök” keményvonalas Trump-gyűlölő, ő és az egyháza is bocsánatkéréssel tartozik. Donald Trump egyébként figyelmen kívül hagyta Budde kérését, a beiktatása után visszavonta a transznemű amerikaiakat védő rendeletet, majd aláírt egy olyat, amely szerint az Egyesült Államokban csak két nem van, a nő és a férfi.

II. Donald így akarja: berúgta az ajtót első intézkedéseivel Trump

„Semmi nem állhat az utunkba” – mondta beiktatásán Donald Trump, aki az első napon aláírt rendeleteivel ízelítőt adott arról, hogyan képzeli el a kiterjesztett végrehajtói hatalmat. Az amerikaiak pedig azzal szembesültek, hogy elnököt választottak, de királyt kaptak – legalábbis ambícióját tekintve. Az első rendelkezések Amerikának szóltak, a világ többi része várhat a sorára.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!