szerző:
euractiv.hu
Tetszett a cikk?

Az Ernst&Young jelentése szerint 2006 első felében a szigetország 315 projekttel gazdagodott, ami az összes európai befektetési ügyletek 22 százaléka, több mint Németországé és Franciaországé összesen. Közép-Kelet Európa - Magyarországot is beleértve - az idén kevésbé vonzza a külföldi befektetőket - írja az euractiv.hu.

Nagy-Britannia az Európába irányuló befektetések legfőbb célpontja. Az Ernst&Young tanácsadó cég Európai Befektetési Monitorja szerint a legtöbb brit megvalósítású projekt egyesült államokbeli befektetők nevéhez fűződik, de indiai cégek is gyorsan terjeszkednek a szigetországban. A befektetések több mint fele Londonba és körzetébe irányult.

A jelentésből kiderül, hogy az év eddigi nagy vesztese Lengyelország, Magyarország és Csehország, ebbe a három országba a befektetések 12,8 százaléka irányult az első félévben, szemben az egy évvel korábbi 19,3 százalékkal.

Csökkent a gyártással kapcsolatos projektek száma, ugyanakkor rohamos növekedés tapasztalható a kereskedelmi és marketing irodák létrehozása terén, amelyeket főként Nagy-Britanniába, Németországba és Franciaországba telepítik.

A több mint 500 munkahelyet teremtő projektek esetében Közép-Kelet-Európa továbbra is vezet, a vizsgált időszak 39 európai projektjéből 26-ot nyert el a térség.


HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Karrier

Hogyan javulhat a foglalkoztatás?

Országszerte már 43 foglalkoztatási paktum jött létre a helyi foglalkoztatás javítása érdekében, önkormányzatok, vállalkozások, munkavállalói és munkáltatói érdekképviseletek, oktatási intézmények és munkaügyi kirendeltségek együttműködésével.

MTI Karrier

Minden eddiginél nagyobb a bevándorlás a brit munkapiacra

Minden idők legnagyobb munkavállalói bevándorlását jegyezték fel tavaly Nagy-Britanniában; az érkezők legnagyobb egyedi csoportját az új kelet-európai EU-tagállamok, ezen belül Lengyelország polgárai adják - áll a brit Országos Statisztikai Hivatal (ONS) éves jelentésében, amely szerint Magyarország a sereghajtók között van a térségi küldő államok listáján.