szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Szerdán reggel a feltörekvő piaci valutákkal együtt jelentősen gyengült a forint a bankközi devizapiacon, az eurót 251,70/90 forinton jegyezték a keddi 249,30/40 forint után.

A kereskedők szerint kora reggel 253 forinton is állt az euró, a forint gyengülése összhangban van a régiós és a feltörekvő piaci valuták mozgásával. A nemzetközi piacokon továbbra is a jenben felvett hitelek pozíciózárása határozza meg a kereskedés menetét, a hiteltörlesztés miatt söpör végig eladási hullám a nagyobb kockázatú valuták piacán.

A dollárral reggel 190,70/80 forinton kereskedtek, a keddi 188,80/90 forinthoz képest.

Az állampapírok másodpiacán reggel az eladás volt a jellemző, a hozamszintek 4-8 bázisponttal emelkedtek. Kérdés, hogy ez a tendencia meddig marad tartós, és mennyire befolyásolja a szerdai aukciókat. A 2012/B államkötvény aukciójára 45 milliárd forintnyit, a 2017/B államkötvényére 40 milliárd forintnyit ajánlott fel az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). Kedden a másodpiacon 7,30, illetve 6,84 százalékos benchmark alakult ki. A külföldiek kezében lévő állampapír állomány az ÁKK legfrissebb, március 10-i adata szerint rekordmagasságot ért el a 3.172,36 milliárd forintos mennyiséggel.

A forintpiacon az overnight kamat 7,70/80 százalékon maradt, a három-hat hónapos lejáratokon 3-6 bázisponttal emelkedett a kamatszint.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Tőzsdenyitás: erőteljes esés Nyugat-Európában

A nagy nyugat-európai részvénypiacok szerdán erőteljesen estek a nyitás után, követve a tegnapi Wall Street, illetve ma az ázsiai piacok tendenciáját. A kereskedők attól tartanak, hogy az amerikai jelzáloghitel piac több pénzintézetet, bankot érintő zavarai áttevődnek az amerikai gazdaság más szektoraira is. A befektetők szerint "úgy tűnik, a jegyzések globális esésének második szakaszáról van szó, csekély az ösztönző erő a vásárlásra". Londonban a legnagyobb vesztes az UBS bank és a Royal Bank of Scotland volt.