Alig változott a forint

A forint kedden alig változott a bankközi devizapiacon, az eurót fél négy körül 247,20/30 forinton jegyezték a hétfői 247,00/05 forint után.

  • MTI MTI
Alig változott a forint
A forint 7 bázisponttal 12,44 százalékra gyengült a plusz/mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. A dollárt 183,40/50 forinton jegyezték a 184,25/40-es reggeli, illetve a 183,40/60 forintos hétfői árfolyamot követően.
 
Kereskedők elmondták, hogy a délután folyamán érezhetően megélénkült a forint iránti kereslet - vannak, akik szerint Mol-részvény vásárlásához vettek forintot befektetők. Az euróval 247,05-248,40 forint között kereskedtek a nap folyamán, a keddtől érvényes 25 bázisponttal alacsonyabb jegybanki kamat nem okozott különös izgalmat a piacon - mondták szakemberek.
 
Az állampapír-piacokon két nap alatt 25 bázisponttal csökkent a hozamszint - követve az alapkamat csökkenésének mértékét. Minden lejáraton voltak vásárlók, különösen a kétéves swap és a hároméves államkötvény piaca volt élénk.
 
A forintpiacon a nem várt kamatcsökkentés és a hóvégi likviditáshiány miatt volt némi zavar, az overnight kamat - amely hétfőn azonnal leesett az új irányadó kamat 7,75 százalékos szintjére - kedden 8,60/75 százalékra ugrott. A tomnext kamat is a 7,75 százalékos jegybanki kamat felett, 8,30/70 százalékon zárt. Szerdán valószínűleg enyhül pénzszűke, a bankok ugyanis a lejáró összegnél 271 milliárd forinttal kevesebbet fordítanak 14 napos jegybanki kötvény jegyzésére, így a bankrendszer 14 napos jegybanki kötvény állománya 777,4 milliárd forintra csökken.
 
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?