szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Nyugat-Európa megelőzi Kínát és a közép-kelet-európai országokat a világ legvonzóbb befektetési területeinek listáján - mutatta ki tanulmányában az Erst&Young tanácsadó cég.

A befektetők körében végzett felmérés szerint a fejlesztők a legnagyobb összegeket Franciaországban, Nagy-Britanniában, és e két ország után Németországban fektették be, és hozták létre ezzel a legtöbb munkahelyet.

A megkérdezettek 55 százaléka Nyugat-Európát jelölte meg három jövőbeli beruházása célpontja egyikeként. Ez ugyan 13 százalékkal kevesebb, mint 2006-ban volt, de a régió még mindig megelőzi Kínát (48 százalék), és a 13 százalékkal 39 százalékra előreugró Közép-és Kelet-Európát. Ez utóbbi térség megelőzte a 38 százalék "szavazatot" kapott Egyesült Államokat és Indiát, amelyre 26 százalék voksolt. Európa vonzerejét a munkaerő nagyobb képzettsége és rugalmassága, valamint a jogi környezet átláthatósága adja.

A 2006 évi befektetések terén (a cégfelvásárlásokat nem számítva) Nagy-Britannia 686, Franciaország 565 projekttel vezet és a harmadik Németország 286 befektetéssel. Utána Spanyolország ( 212 projekt) és Lengyelország (152) következik. A befektetések növekedését tekintve viszont Németország kedvező helyzetben volt: Nagy-Britanniában a befektetések tavaly 22,7 százalékkal, Franciaországban 5 százalékkal, Németországban 57 százalékkal emelkedtek.

A munkahelyek létrejöttét illetően a sorrend: Lengyelország (31 ezer munkahely), Nagy-Britannia( 27 ezer), Franciaország (20 ezer). Németország (9 ezer) csak Csehország, Románia, Szlovákia, Magyarország és Spanyolország után következik.

Az európai befektetések 28 százalékban az Egyesült Államokból, 12,7 százalékban Németországból és 6,8 százalékban Nagy-Britanniából erednek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Svájci lap a Gazprom stratégiáját gyanítja az OMV Mol-vásárlása mögött

Az elmúlt napok két eseménye fogja befolyásolni az Európai Unió jövőbeni energiabiztonságát: az egyik az Oroszországból Európába vezető fekete-tengeri gázvezetékről az orosz Gazprom és az olasz ENI között aláírt szándékmegállapodás, a másik pedig az OMV részvényvásárlása, mellyel az osztrák olaj- és gázipari nagyvállalat növelte a Molban fennálló részesedését - írta a Neue Zürcher Zeitung kommentárjában.