A Baumag és a Duna Profit befektetési szövetkezetek mintegy 200 károsultja tartott tiltakozó demonstrációt Budapesten a Parlament előtti Kossuth-szobornál, mivel a több éves huzavona ellenére, még mindig nem juthattak hozzá korábbi befektetéseikhez.
Patyi István, a károsultak képviselője elmondta: demonstrációjukkal azt szeretnék elérni, hogy "az állami felső vezetés tisztuljon meg", és tegyenek valamit az "államilag kifosztott" kisbefektetők ezreiért. Véleménye szerint "a demokrácia minden pillére" hallgat az ügyben. Úgy véli, hogy nem volt tisztes nyomozás, nem volt korrekt vádemelés és igazságszolgáltatás, nem érvényesült a kisbefektetők érdekeinek védelme, és nem volt korrekt tájékoztatás sem az ügy folyamatáról.
"Arra kérjük a közhatalmi személyeket, a nagykövetségeket, és a sajtó munkatársait, hogy tegyenek mindent a demokrácia, a jogbiztonság, a tisztességes jogalkalmazás helyreállítása, és a károsult tízezrek kártalanítása érdekében" - emelte ki Patyi István. Utalt arra, hogy kedden, pontosan négy évvel ezelőtt kezdődött el kanosszajárásuk, amikor a Baumag bejelentette fizetésképtelenségét.
A tiltakozó tömeg a beszéd után átvonult a Miniszterelnöki Hivatalhoz, az MTV székházához, az Amerikai Egyesült Államok nagykövetségéhez, a Fővárosi és a Legfelsőbb Bírósághoz, a Fővárosi és a Legfőbb Ügyészséghez, az Igazságügyi Minisztériumhoz, majd a Képviselői Irodaházat érintve tértek vissza a Parlament elé. Eközben több alkalommal kórusban hangoztatták követeléseiket: "Vissza a pénzt", "Erkölcsi tisztaságot", "Megtisztulást".
A Baumag Ingatlan Befektetési Szövetkezet 2003 ősze óta nem fizetett a tagjainak, akik annak idején a banki kamatoknál jóval nagyobb hozam reményében vitték pénzüket a Baumaghoz. A Baumag-károsultak által befizetett összeg megközelíti a 20 milliárd forintot, amelyhez hozamként további 20 milliárdot követelnek.
A rendőrség 2004. június 16-án gyanúsította meg Balázs Lászlót, a Baumag vezetőjét, egyebek mellett csőd bűntettel, és jogosulatlan pénzügyi tevékenységgel. A polgári per első tárgyalása 2005 áprilisában volt, míg a Fővárosi Bíróság gazdasági kollégiuma, 2007. április 3-án kihirdetett elsőfokú ítéletében a Baumagot és további 18 érdekeltségébe tartozó céget több mint 18 milliárd forint megfizetésére kötelezte. A Baumag vezetőinek büntető tárgyalása október 15-én lesz a Fővárosi Bíróságon.
A szintén felszámolás alatt lévő Duna Profit Ingatlanbefektetési és Hasznosító Szövetkezet eljárásába 2.800 kisbefektető jelentett be hitelezői igényt, mintegy 11 milliárd forint értékben. A Duna Profit Szövetkezet 2001-2005 között célrészjegyeket bocsátott ki, így a banki kamatoknál jóval magasabb hozamot ígérve több milliárd forint értékben toborozhattak befektetőket, a befektetett pénz visszafizetésének azonban nem volt meg a fedezete, így több ezer kisbefektetőt károsítottak meg.
A Vas Megyei Bíróság 2007. szeptember 26-án nem jogerős ítéletében különösen nagy kárt okozó, bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett csalás, illetve csalás kísérletének bűntettében, valamint számviteli fegyelem megsértésének bűntettében mondta ki bűnösnek a Duna Profit Szövetkezet hét volt vezetőjét.