BÉT: nem a választások, hanem a görögök mozgatják a piacot

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 279,23 pontos emelkedéssel, 24 748,81 ponton nyitott hétfőn, ami a pénteki záró értékéhez képest 1,14 százalékos erősödés. Az elemzők a továbbiakban is erősödésre számítanak.

  • MTI MTI
BÉT: nem a választások, hanem a görögök mozgatják a piacot

Német Sándor, a Buda-Cash Brókerház Zrt. kereskedelmi igazgató-helyettese szerint a továbbiakban is emelkedés várható a pesti tőzsdén. A bróker emlékeztetett arra, hogy a magyar piacon már beárazták a választások eredményét: a második fordulóban a várakozásoknak megfelelő eredmény szültetett. Az elemző szerint a piacot most a pozitív görög fordulat mozgatja, s főként az, hogy előreláthatólag nem lesz szükség az adósság átütemezésére.

A bróker szerint ugyanakkor a piac várja a Magyar Nemzeti Bank negyed százalékos kamatvágását is, amit a forint árfolyamának alakulása is jelez. Kifejtette, a fejlődő országok piacain is pozitív a hangulat, ami szintén húzhatja a magyar börzét.

Kovács Roland, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint is pozitív várakozások uralják hétfőn a magyar értékpapírpiacot, az árfolyamok várhatóan emelkednek. Úgy vélte a Fidesz választási győzelmét pozitívan fogadták a befektetők, amit a forint árfolyamának erősödése is mutat.

Az elemző ugyanakkor úgy vélte, a görög pénzügyi válság még nem oldódott meg, ami elbizonytalaníthatja a befektetők egy részét. Az MNB kamatdöntése pedig 14 óra után hathat jelentősebben a magyar értékpapírpiacra. Összességében azonban úgy vélte, hogy a BÉT-en a részvények árfolyama hétfőn felfelé mozog.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.